jordan bell
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM

“2020’de NBA’deki Uzunların Sayısı Yarıya İnecek”

Basketbolun değişimi devam ediyor.

Basketbolun Evrimi

Geride bıraktığımız seneler ile NBA basketbolu gözle görürür bir evrim geçiriyor. Klasik uzunların değeri azalırken, her şeyi yapan, savunması sağlam kısa uzunların değerleri artıyor. Pota altında sabit kalmak yerine parkede yer açmayı başaran uzunlara verilen önem her geçen gün artmakta.

Jonathan Tjarks, kaleme aldığı yazıda bir Golden State Warriors‘ın çaylağı Jordan Bell üzerinden önemli bir örnek veriyor.

Golden State Warriors, Jordan Bell’i smallball (Kısa oyuncularla hızlı oyuna dayanan basketbol stratejisi) taktiğinde oynatarak büyük verim elde etti. Geleneksel 5 numaraların değeri git gide azalıyor ve bu yüzden her takım artık kendine smallball’da oynayabilecek uzunlar arıyor. Bir NBA yöneticisi bana 2020’ye kadar çok fazla uzun kalmayacağını söyledi ve bence bu konuda haklı.

Bildiğiniz üzere Warriors, Bell’i Bulls’tan draft olduğu gibi, sadece 3.5 milyon dolark karşılığında takaslamıştı. Bell 2017 draftında 38. sıradan draft edilmişti.

Jordan Bell’in çok iyi hücum yetenekleri olmamasına karşın iyi set oyunları oynaması, zaten çok fazla skor opsiyonu bulunan Warriors için onu mükemmel bir oyuncu yapıyor. Aynı zamanda Bell’in bu sezon oyunda kaldığı süre zarfında Warriors +14.9’luk bir üstünlük sağlıyor ve Bell bu alanda takımın 4. Sırasında yer alıyor.

Bundan aylar önce biz Jordan Bell’i Warriors’ın gizli silahı olarak tanıtmıştık. Bu yazıyı da okumanızı öneririz.

Yazar: Eren Şahin

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nba all star

All-Star Kaptanları Belli Oldu!

cavaliers

Cavaliers 104 – Magic 103