warriors
in , ,

76ers 116 – Warriors 124

Philadelphia 76ers (8-7) – Golden State Warriors (12-4)

Şef Gemisini Kurtardı!

Son 9 maçında aldığı 7 galibiyet ile geceye moralli gelen genç 76ers ekibi, bir önceki gece dünyanın izlediği Boston Celtics karşılaşmasını kaybeden Golden State Warriors‘ı ağırladı. Akılalmaz bir performans ortaya koyduğu haftayı geride bırakan Joel Embiid önderliğinde maça hızlı başlayan taraf ev sahibi oldu. Sezonun başından beri yaptığı gibi oyunu algısı ile domine eden Ben Simmons ve takımın x-faktörü Robert Covington önderliğinde, genç takım tam bir patlama ile maça başladı. İlk çeyreğe tam 47 sayı sığdıran Philadelphia temsilcileri ilk çeyrek sonunda son şampiyona karşı öndeydi. “Trust the Process” tezahüratları ile salonun inlediği ikinci çeyrekte farkı korumayı başaran Sixers, devreye Warriors karşısında 22 sayı önde girdi. Philly bu sene çok daha iyi fakat bu kadarını izleyen kimse beklemiyordu.

Üçüncü çeyrekte ise sahneye Stephen Curry çıktı. Bulduğu üçlükler ile farkı kapatan Şef’in önderliğinde savunmada da sertleşen son şampiyon, oyuna tekrar ortak olmayı başardı. Sixers’ın 47 sayılık ilk çeyreğine, 47 sayılık bir üçüncü çeyrek geçirerek cevap veren Warriors, rakibine 12 dakika boyunca sadece 15 sayı izni verdi. Son çeyrekte oyunun kontrolünü elinden bırakmayan Dub Nation bu sezonki 12. galibiyetine uzanırken, Sixers tecrübesizliğine yenik düştü. Embiid’in de maçtan sonra dediği gibi “48 dakika oynamamız gerekiyor.”, özellikle Warriors’ karşı.

Geceyi 35 sayı 5 ribaund 5 asist 4 üçlük ile kapatan Curry‘e Durant 27 sayı 5 ribaund 2 top çalma 2 blok ile yardımcı oldu. Joel Embiid 21 sayı 8 ribaund ile oynamasına rağmen 5 top kaybı da yaptı. Ben Simmons ise etkileyici performansına devam etti: 23 sayı 12 asist 8 ribaund 11-15 isabet ve sadece 1 top kaybı. Bir çaylak olduğuna inanmak gerçekten çok güç.

İstatistikler:

Özet:

Yazar: Renç Korzay

What do you think?