in

BEĞENDİMBEĞENDİM

Aklımızdan Çıkmayanlar: İhanet Top 10

Taraftarların unutamadığı, formaları yaktıran 10 ihanet!

  1. Carlos Boozer

carlos boozer

2004 sezon sonunda Boozer ile Cavaliers arasında gayet güzel bir ilişki vardı. Lebron ile iyi bir ikili oluşturmuş ve finallere her sene katılabilecek bir takım ruhu havası oluşturmuş gibilerdi. Bu uyumu bir şekilde ödüllendirmek isteyen Cavs yönetimi, ona daha iyi bir kontrat önerebilmek için ilk önce onu serbest bıraktı, daha sonra da 6 yıl 39 milyon dolarlık bir kontrat önerdi. Peki o ne yaptı? 6 yıl 70 milyon dolarlık Utah teklifini kabul etti. Cavs, maaş sınırlamalarından ötürü bu teklifin yanına dahi yaklaşamadı. Bu olaya müteakip görüşleri sorulan taraflardan Boozer “Serbest kalmamdan sonra herhangi bir bağlılık sözü olmadı” derken, zamanın Cavs sahibi Gordon Gund “…son tahlilde, Carlos’a güvenip ona talep ettiği saygıyı gösterdim. O, bu saygı ve güvene karşılık veremedi” demişti. Gund’un ihanet hissiyatının kaynağı, göremediğini düşündüğü saygıdan kaynaklı olsa gerek.

  1. Dwight Howard

dwight howard

Orlando’yu, tarihlerindeki ikinci finale çıkaran ve herkesin istisnasız saygı gösterdiği Stan van Gundy’yi kovdurmaya çalışması yetmezmiş gibi, bu amacına ulaşamayınca sezon boyunca takas edilmesi için yönetimine baskı kuran ve organizasyonunu zerre düşünmeyen bir oyuncu aslında Howard. İsimlerinin daha fazla lekelenmesini kaldıramayan Orlando nihayetinde 4 takımlı bir takasın sonucunda Howard’ı Lakers’a yolladı. İstediğini alan Howard ertesi sene ne yaptı? Kobe’nin takım liderliği rolünü kaldıramadı ve yine takas istedi. Dwight Howard’ın arka arkaya iki sene farklı takımlara ısrarla attığı kazıklar, onu listemizde ilk 5’e soktu. En azından NBA tarihinde bir konuda ilk 5’tesin Dwight, sevin!

  1. Shaquille O’Neal

Shaquille O’Neal

Onu 1992 senesinde draft eden Orlando Magic’i, neredeyse tek başına 1994 – 95 finallerine taşıyan Shaq, aslında burada ihanet eden taraf değil. Finallerde Hakeem Olajuwon ve Clyde Drexler gibi iki devin sürüklediği Rockets karşısında her ne kadar süpürülseler de, sezon sonunda istediği ölçüde bir kontrat almak Shaq’ın en doğal hakkıydı. Süpürülmenin psikolojisini kaldıramayan organizasyon, Shaq’a istediğini vermedi. Çok sevdiği Orlando halkı da bu haklı isteğinde kendisine destek olmayınca, sezon sonunda (muhtemelen devasa) ceketini alıp çıktı. Ahı nasıl tuttuysa, kendilerine aynı şekilde ihanet edecek olan Dwight Howard gelene kadar Orlando’nun beli bir türlü doğrulmadı. Kalbin temizmiş Shaq.

OKUMAYA DEVAM ET

 

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aklımızdan Çıkmayanlar: İhanet Top 10

Aklımızdan Çıkmayanlar: İhanet Top 10