in

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Aklımızdan Çıkmayanlar: İhanet Top 10

Taraftarların unutamadığı, formaları yaktıran 10 ihanet!

  1. Clay Bennett

"Clay Bennett çocukluğumu mahvetti."[
“Clay Bennett çocukluğumu mahvetti.”
Çoğunuz bilmeyi bırakın adını bile duymadınız ama Bennett, NBA tarihindeki en büyük kurumsal ihanetin başı. 41 senelik Supersonics geleneğini “(artık) kar eden bir kurum olmadığı” gerekçesiyle Oklahoma City’ye taşıdı (liseliler bilmez). Seattle şehrinde çok büyük bir tepki topladı. En başta bahsettiğimiz konu burada kendini gösteriyor: Kar eden bir kurum olacağını düşündüğü için yeri değiştirilen bir takım, mantık çerçevesinde verilen bir kararın aktörlerinden biridir. Duygularıyla hareket eden taraftarlar için ise bu, her ne sebeple olursa olsun, ihanettir.

  1. Kevin Durant

kevin durant

Oklahoma City Thunder’da bir gelecek ve şampiyonluk yüzüğü ihtimali göremeyen Durant, pılını pırtısını alıp Golden State Warriors’ın yolunu tuttu. Bu hareketi Lebron’un Miami’ye gidişi ile karşılaştırırken unutulmaması gereken birkaç fark var. Bunlardan biri, Lebron’suz Miami şampiyon olamayacakken, Durant hali hazırda şampiyon bir takıma gitti. Buna karşın Durant bunu sessiz sedasız yaparken, belki de haklı olarak bir ego canavarı olan Lebron, Miami’ye gidiş kararını bir medya şovuna dönüştürdü. “Amerika’ya hoş geldiniz!” Her ne olursa olsun, Durant’in yaptığı hareket en azından benim nazarımda mantıklı bir kariyer hareketiydi. Durant ölçüsünde bir oyuncu iseniz, şampiyonluksuz bir kahraman olarak hatırlanmak muhtemelen gücünüze gidecektir. Yine de, bunu gelin de Russell Westbrook’a anlatın. Zira kendisi, Durant’i her gördüğüne “Seferoğulları’na ölüm!” moduna giriyor.

  1. LeBron James

lebron james

Tartışmasız dünya üzerindeki en iyi basketbolcu olmasına rağmen, kariyeri boyunca yaptığı birkaç hareket, taraftarların bazılarının gözündeki pürüzsüz imajını yok etti. Lebron’un Cleveland’ı terk edişinin sebebi basitti: Cavs ile şampiyonluk bir hayaldi. Bosh ve Wade ile Big 3’yi oluşturan Lebron amacına ulaştı da. Ama bu terk ediş, Cleveland şehrinde tam bir isyana sebep oldu. Hem de öyle hoşnutsuzluk belirtilen şekilde değil, sosyal medya günlerce yakılan Lebron formaları ile doldu taştı. Bu tepki, NBA’in salt bir ekonomik model değil aynı zamanda insan doğasını da ziyadesiyle içeren bir oluşum olduğunu herkese hatırlattı. Peki işin ilginci ne oldu? Formaları yakılan Lebron, sadece birkaç sene sonra kortejler ve gösteriler ile karşılandı. Bir tek “I’m back!” demesi yetti. Dolayısıyla, yarattığı curcunayla, git gelleriyle ve tam bir peri masalına dönüşmesi ile Lebron’un Cavs’ı terk edişi, ihanet top 10 listemizin ilk sırasında. Sanki yeteri kadar kariyer rekorun yokmuş gibi, sana bir ödül de bizden Lebron!

Yazar: Emre Ersun Uysal

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aklımızdan Çıkmayanlar: İhanet Top 10

nba finalleri

Hayaller vs. Hayatlar – Final Serilerindeki Hayal Kırıklıkları