in , , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM

Alperen Şengün’ün En Büyük Hayranı Kim?

Alperen’in En Büyük Fanı: David Sutherland

Alperen Şengün’ün En Büyük Hayranı Kim?

Türkiye’deki tüm NBA severler için bu sene, diğer senelere göre biraz daha heyecanlı geçiyor. Alperen Şengün, bu sene Houston Rockets ile giriş yaptığı NBA macerasındaki başarısıyla Türkiye’de kendine şimdiden birçok hayran edinmiş durumda. Yine de bir süre önce tanıştığım birisi, en büyük Alperen hayranının tam burada, Amerika’da olduğu konusunda beni ikna etti gibi. Peki kim bu en büyük Alperen Şengün hayranı?
David Sutherland ile tanışın. Kendisi New York Üniversitesi’nde (NYU) öğrenci. 20 Kasım tarihinde David, Madison Square Garden’da Houston Rockets’ın New York Knicks ile karşılaştığı maça gitti. Sonuna kadar çekişmeli geçen maçta nihayetinde Knicks 106-99 galip geldi. Knicks istatistiğini 9-7’ye çıkarırken Rockets art arda 14. yenilgisini alarak istatistiğini 1-15 yaptı. Yine de Rockets çaylağı ve Türk Milli oyuncu Alperen Madison Square Garden’daki ilk maçında gayet iyi bir performans göstererek 22 dakikada 10 sayı, 6 ribaund ve 3 asist kaydetti.

Houston Rockets’ın Çaylağı Alperen Şengün ile Maç Günü

Maçtan önce David, Giresun’lu genç yetenek ile fotoğraf çektirdi. Alperen’e formasını imzalattı. Hatta David’in yanında bir Türk bayrağı vardı ve Alperen de bu bayrağı maç bitiminde yanında, soyunma odasına götürdü. David’in instagram paylaşımının altında yazanlar ise muhteşemdi: “%0 Türk, %100 Alperen Şengün hastası”
Bir sonraki sabah David’in paylaşımını görür görmez ona ulaşmak için çalışmalara başladım. Kendisine ulaştığımda ise David, Rockets’ın Alperen’i draft etme kararından duyduğu mutluluktan bahsetti.
“Alpy’yi draft ettiğimizde muhteşem hissettim ve drafttan önce de düşüncem, takımdaki en iyi oyuncu olabileceği yönündeydi; anlaşılan o ki bu gerçekleşecek!” David daha sonrasında Alperen’in oyun tarzını izlemekten ne kadar keyif aldığını anlattı.
“Pota çevresinde inanılmaz numaraları var, ki, Houston’da Hakeem Olajuwon gibi isimlerle çalıştıktan sonra bunların çok daha iyileşebileceğini düşünüyorum.” Ailesi Giresunlu olan, Amerikan vatandaşı bir Türk olarak, David’den Alperen hakkındaki tüm bu şeyleri duymak beni gülümsetti. David’e “seni Türk bayrağı ile gördüğümde bu beni bir hayli gururlandırdı” dediğimde David’in cevabı “…bayrağı maç sonrası soyunma odasına giderken sırtına geçirdi, ki, bu da bayağı bir havalıydı!” oldu.
David’e Alperen’in Giresunlu olduğunu ve David’in de yaşadığı Doğu Yakası’ndaki birçok Türk-Amerikanın da Alperen gibi Giresunlu olduğunu söylediğimde bir hayli heyecanlandı. “Bu muhteşem! Hepiniz adına çok sevindim! Sizin memleketi gayet güzel temsil ediyor!”

Giresun’dan NBA’e Gururumuz: Alperen Şengün

Alperen Şengün şimdiden Giresun’un gururu ve hep de öyle olacak. Asıl önemli olan ise sadece Giresunlular ve Amerika’daki Türk toplumunun değil, Amerika’daki ve tüm dünyadaki NBA severlerin kalbinde de yer edecek gibi duruyor.
Yazar Detayları
Sergen Kumaş – Insider @HerŞeyNBA

What do you think?