andrew bogut
in ,

Andrew Bogut’un Sıradaki Durağı Neresi Olacak?

Lakers tecrübeli oyuncu Bogut ile yollarını ayırdı.

Sırada Ne Var?

Los Angeles Lakers, Andrew Bogut ile yollarını ayırmak istediğini belirtti. Avustralya’lı oyuncunun sezonun geri kalanını garantilemesinden tam bir gün önce böyle bir teklif yaptı Lakers. Böylelikle hem Lakers kadro açısından farklı oyunculara şans tanıyabilecek, hem de Bogut farklı bir takımla anlaşma yapabilecek.

Bildiğiniz üzere Andrew Bogut geçtiğimiz Eylül ayının ortasında Lakers ile oldukça düşük kontratlı bir anlaşma yapmıştı. Genç bir takım için alınan tecrübeli bir oyuncu olarak iyi işler yapma fırsatına sahipken bu sezon 24 maçta yalnızca 1.5 sayı ve 3.3 ribaund ortalamaları ile oynadı.

Genel olarak bakıldığında ise Bogut’un son iki sezon hariç oldukça başarılı bir kariyeri olduğunu söyleyebiliriz. Kariyeri boyunca 9.7 sayı, 8.7 ribaund, 2.2 asist ve 1.6 blok ortalamarı ile oynadı. 2015 yılında Golden State Warriors ile NBA şampiyonluğu yaşayan Bogut’un o günlerdeki halinden şu anda eser kalmadığını söyleyebiliriz. 2017 yılının Mart ayında Cleveland Cavaliers’a giden Bogut, ilk maçının 56’ıncı saniyesinde sakatlanarak sezonu acı bir şekilde kapatmıştı.

Bogut’un şu anda hangi takıma gideceği belli değil ancak birkaç gün içinde bunun da netleşmesi bekleniyor. Büyük ihtimal yine şampiyonluk için oynayabileceği bir takımı tercih edecektir. Bol şans koca adam!

Yazar: Eren Şahin

(http://www.espn.com/nba/story/_/id/21986720/where-next-andrew-bogut)
Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wizards 103 – Bucks 110

john wall

John Wall Evine Döndü: Adidas