in ,

TERTEMİZTERTEMİZ

Anthony Davis Kalırsa Ne Olur?

David Griffin’in planları

Davis Kalmaya İkna Olur Mu?

Anthony Davis çıkmazı devam ederken bir yandan da söylentiler etrafta uçuşuyor. Biz, biri hariç bırakalım bu söylentileri bir kenara ve ele aldığımız o bir tanesine odaklanalım.

Anthony Davis’in gitmek istediği bir gerçek, nedenleri çok farklı olabilir. Yeni bir şehir, yeni bir takım, yeni insanlar tanımak istiyor olabilir ya da New Orleans Pelicans’ta bir gelecek görmediği için gitmek istiyor olabilir. Fakat, New Orleans Pelicans’ın genel menajeri David Griffin, Anthony Davis’i ikna etmeyi başarabilirse, Pelicans’ın big 3 oluşturması işten bile değil.

Zion Williamson sahayı domine eden, hem savunmanda hem de hücumda etkili olan bir oyuncu, Anthony Davis ligin en iyilerinden biri, Jrue Holiday ise ligde 2 yönlü elit gardlardan biri durumunda. Bu üçlünün bir araya gelmesi durumunda gerçekten Pelicans ligde, bana göre, çok büyük bir tehlike hâline gelir. Ayrıca hatırlatmakta fayda var, Anthony Davis’in hâlâ 1 yıllık kontratı bulunuyor Pelicans ile.

Geçen yılın Davis ve Holiday adına nasıl geçtiğine bakacak olursak:

Davis 56 maça çıktı 2018-19 sezonunda. Bu maçlarda 25.9 sayı, 12 ribaunt, 3.9 asist, 2.4 blok ortalamaları ile mücadele etti.

Holiday ise 67 maçta boy gösterirken sezon sonuna doğru erken bir kapanış yaptı ve küçük bir ameliyat geçirdi. Bu maçlarda 21.2 sayı, 7.7 asist, 5 ribaunt ortalamaları ile mücadele etti.

Gelelim Zion’ a! Zion Williamson bu sezon Duke ile birlikte NCAA’in final four mücadelesine bile kalamayarak “Elite 8” yani son 8 takımın kaldığı çeyrek final diyebileceğimiz turda elendi ve büyük bir hayalkırıklığı yarattı. Duke ile birlikte geçirdiği sezonda 22.6 sayı, 8.9 ribaunt, 2.1 asist ortalamaları tutturarak LeBron James’ten beri en çok konuşulan draft öncesi oyuncusu oldu.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?