lebron james brad stevens
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM

Basketbolun Einstein’ı: Brad Stevens

LeBron James’den seri öncesi açıklamalar!

Brad Stevens Ve Takımına Övgüler

Cleveland Cavaliers’ın süper yıldızı LeBron James, Doğu Konferansı finallerinde karşılaşacakları Boston Celtics hakkında bazı açıklamalarda bulundu. King, Celtics’in hücum setlerine hayran olduğunu söyledi.

“Boston Celtics’in NBA’de saha içinde en iyi yönetilen takımlardan biri olduğunu düşünüyorum. Brad Stevens hakkında yaptığım diğer açıklamaları biliyorsunuz. Her oyuncundan maksimum verim sağlıyor. Aldığı molaların zamanı ve etkisi gerçekten çok iyi. Onun için sahada kimin olduğu veya elinde kimin olduğu onu hiç ilgilendirmiyor. O her zaman elindeki malzemeler ile en iyisini çıkarmaya çalışıyor ve bunu başarıyor da.”

Onlar gerçekten de çok iyi bir takım ve hücum setlerine hayranım.

King, Brad Stevens hakkında yaptığı övgülerde fazlasıyla haklı. Hatta Stevens daha fazlasını bile hak ediyor. Sezonun ilk maçında Gordon Hayward sakatlığında Boston Celtics’in ne yapacağı büyük bir soru olmuştu. Fakat Brad Stevens hücumdaki en değerli oyuncularından birini kaybetmesine rağmen takımını mükemmel yönetti ve Doğu Konferansında üst sıralara taşıdı. Tabii ki bura da başta Kyrie Irving olmak üzereJayson Tatum ve Jaylen Brown‘un da hakkını yemek olmaz.

Hayward’ın sakatlığından sonra Boston’ı yere yıkacak olan asıl darbe ise Kyrie Irving’in sakatlığı ile geldi. Kyrie’nin sakatlığından sonra ise artık çoğu NBA seyircisi Celtics’den neredeyse umudunu kesmişti. Herkesin aklındaki soru “Boston en iyi hücum silahlarından ikisini kaybetmişken en fazla ne yapabilir?” oldu. Fakat Stevens bunun üstesinden de gelerek elindeki kısıtlı hücum silahları ile mükemmel bir iş çıkarttı ve takımını konferans finaline taşıdı. Ve Kyrie’nin yokluğunda Terry Roizer hücumda mükemmel işler başardı.

Şimdi ise final zamanı. Doğu Konferansı finalinin ilk maçında bugün saat 22:30’da Cleveland Cavaliers ve Boston Celtics kozlarını paylaşacak. Sizin favoriniz kim?

Yazar: Umut Aytekin

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

steve kerr

Son Şampiyon Tahtını Korumak İçin Hazır!

gordon hayward

Gordon Hayward’da Son Durum!