james harden
in ,

Bayan D’Antoni: “Ona Verdiği Sevginin Birazını Bana Verse”

Mike D’Antoni’nin James Harden Aşkı

Kıskanılan Adam: Bay Sakal

Mike D’Antoni, NBA’in gördüğü en önemli ofansif koçlardan bir tanesi. Kendisine ait sayısız hücum pateni ve seti olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu ofansif deha, geçmişten günümüze birçok yıldız oyuncuya koçluk etti fakat eşine göre hiçbiri onun için bir James Harden değil. Normal sezonu inanılmaz bir derece ile lider tamamlayan Houston Rockets’in en önemli silahı James Harden şüphesiz. Onun şu anda bireysel anlamda ligin en önemli hücum oyuncularından birisi olduğunu söylemek hiç de yanlış olmayacaktır. Bay sakalın bu ofansif yeteneklerine hayran olan insanların başında da onun koçu geliyor: Mike D’Antoni. Geçtiğimiz günlerde tecrübeli koçun eşi Laurel D’Antoni de bu konuyla ilgili esprili bir açıklamada bulundu.

Mike resmen Harden’a ba-yı-lı-yor. Hatta onu biraz kıskanmıyor değilim. Ona verdiği sevginin birazını bana verse hiç de fena olmazdı. Şaka yapıyorum tabii ki ve bu durumu gayet iyi anlayabiliyorum. Mike için Harden; onun koçluk yaptığı gelmiş geçmiş en iyi ofansif oyuncu. Mike’ın hücum basketbolunu ne kadar sevdiğini düşününce, bu sevgiyi gayet normal buluyorum.

Houston Rockets’in 65 galibiyetlik çılgın sezonuna önderlik eden James Harden, bu yıl MVP ödülünün en büyük adayı. Ofansif anlamda inanılmaz istatistikler tutturan bay sakal, aynı zamanda bu işi oldukça verimli oynayarak yapıyor. Mike D’Antoni’nin anca rüyalarında görebileceği senaryoları kendisine yaşattığı için Harden’a apayrı bir sevgi besliyor olması oldukça normal. Batı finalinin ilk maçında Harden’ın 41 sayılık patlamasına rağmen mağlubiyetten kaçamayan bir Rockets izledik. Bakalım serinin gerisinde neler yapacaklar?

Yazar: Ertan Dunar

 

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

warrriors

Rockets 106 – Warriors 119

rockets

D’Antoni’nin Hücum Haritası