in ,

HAHAHAHA

Beal’a Göre Ligin En İyi İkinci İki Numarası Kendisi!

Beal’dan İddialı Açıklamalar

Özgüvenli Yıldız

Wizards’ın yıldızı Bradley Beal şüphesiz kariyerinin en iyi sezonunu geçiriyor. Bu sezon 26.0 sayı, 5.5 asist, 5.1 ribaund ile oynayan 25 yaşındaki all-star oyuncusu, bu sezon Charlotte’da yapılan all-star maçında forma giymeyi başardı. Doğu konferansında 32 galibiyet 46 mağlubiyet ile 11.sırada playoff yarışından çok uzak kalsa da Wizards, özellikle yıldız oyun kurucuları Wall’un sezonu kapatmasıyla beraber Beal ile iyi bir oyun ortaya koymayı başardı.

The Atletic’e konuşan Beal kendisinin James Harden’dan sonra ligdeki en iyi iki numara olduğunu söylüyor. Açıklamanın devamında ise yıldız oyuncu :
”Benim numaram bu olsa bile, kazanamıyoruz. Bu durum All-NBA yarışında beni bir çok yönden ağrıtıyor.”

Damian Lillard, Kyrie Irving, Russell Westbrook All-NBA ikinci takımında seçilmesi beklenen güçlü adaylar. Bunların ardından Klay Thompson,Kemba Walker ve Ben Simmons gelmekte, o yüzden bu durumun Beal’in bu sezon en iyi ikinci numara seçilmesinin mümkün olmayacağını göstermekte. Seçilme durumuyla ilgili ise :

”Bu durumun beni daha istikrarlı ve üst seviyede oynamamı teşvik ediyor.Sezon başında kendimi all-nba takımına seçilmek için oynamak konusunda şartlandırmadım. İnsanlar benim hakkımda bunu kazanabilmek için bir şansa sahip olduğumu ve agresif bir biçimde oynamam gerektiğini söylüyordu.”

Beal her ne kadar oyununu geliştirmiş olsa da , ben açıkçası şuan için onun dediği gibi bir konumda olduğunu düşünmüyorum. Kendi oyununu devam ettirdiği takdirde oyununu elit süper yıldız seviyesine çıkaracaktır. Wizards’ın Beal’in All-NBA takımlarından birine seçilmesi takdirde 2017 yazında Wall’a verdiği kontrat gibi süper maksimum kontrat verme hakkına sahip olacak.

Peki siz neler düşünüyorsunuz ? Sizce Beal kendisinin belirttiği bir konumda mı ?

What do you think?