in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM YORUMSUZYORUMSUZ TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! HAHAHAHA

Beklenilenden Çok Daha Fazlası: Anthony Davis

LeBron ve Davis!

Kral’dan Davis’e Övgüler

Geçtiğimiz yılın en büyük olaylarından bir tanesi yılan hikayesine dönen Anthony Davis Los Angeles Lakers takasıydı hatırlarsanız. Lakers tarafından yapılan onlarca teklif, New Orleans Pelicans’ın bir noktadan sonra işi adeta inada bindirmesi, Davis’in Pelicans için oynamak istemediği defalarca ima etmesi, LeBron James’in kadro mühendisliğine soyunup takımın kimyasını bozduğuna dair suçlamalar alması derken bu liste uzayıp gider.

Gel gelelim günün sonunda Lakers istediğine kavuştu ve şu anda çok uzun yıllardır çektikleri playoff hasretinin sonlanacak olmasının keyfi sürüyorlar. Hatta daha da kapsamlı düşünürsek; takımın ciddi bir şampiyonluk adayı olması taraftarların keyfini adeta ikiye katlıyor. Hal böyle olunca da Anthony Davis eklemesinin ne denli önemli olduğunu günbegün daha iyi anlıyoruz. İşler bu noktadayken LeBron James’in Anthony Davis konusunda bu denli ısrarcı olmasının sebebi de daha net algılanıyor. Ancak görülen o ki AD, LeBron’un ondan beklediklerinden bile fazlasını ortaya koyarak başta Kral olmak üzere hepimizi şaşırtmayı başarıyor.

“Şu an bulunduğumuz durum fazlasıyla heyecan verici. Jeanie Buss’ın dediği gibi ‘Eğer Anthony Davis gibi muhteşem bir yeteneğe sahip olmak istiyorsanız, bazı şeylerden feragat etmeniz gerekiyor.’ Açıkçası O, benim ondan beklediğimden bile daha etkileyici işler yapıyor.”

Ayrıca Kral, Davis gibi bir yeteneği elde edebilmek için ne gerekiyorsa yapılması gerektiğini şu anda da yenileyerek, geçen sezonki ısrarının arkasında duruyor.

“Açıkçası onu bu yüzden burada istedim. Eğer Davis gibi komple bir yeteneğe sahip olma şansınız varsa; onu takıma getirmek için neyiniz var neyiniz yok ortaya koymanız gerekir. Bu takıma neler katabileceğini bildiğim için fikrimi açıkça belirttim ve onu almamız gerektiğini söyledim. Dolayısıyla yaz döneminde yapılan hamle beni hiç şaşırtmadı.”

76ers karşısında 37 sayı ve 13 ribaund ile oynayan AD, adeta ben bu yüzden buradayım diyerek herkese önemli bir mesaj verdi. Tüm bu olanlara Davis’in penceresinden bakacak olursak; yaptığı bunca şeyin karşılığında iddialı bir takımda yer alıyor olmak da bir o kadar değerli olsa gerek.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?