donovan mitchell
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Ben Simmons Gerçek Bir Çaylak Değil Mi?

Golden State Warriors’ın Yıldızı Yılın Çaylağı Ödülü İçin Fikrini Paylaştı

O Daha Gerçekçi Bir Çaylak

NBA’de 2017-2018 sezonunun neredeyse sonuna geldik ve yavaş yavaş hepimizi Play-Off heyecanı sarmış durumda. Bazı takımlar çoktan Play-Off biletini almışken bazıları için ise son maçlar hayati önem taşıyor. Tüm bunların yanı sıra normal sezonunun sonuna iyiden iyiye yaklaştıkça insanların çok daha fazla konuşmaya başladığı bir konu var: Normal sezon ödülleri. Kategorilerin bazılarında adeta kazanan şimdiden belliyken bazı kategoriler için tartışmalar son hızıyla devam ediyor. Yılın çaylağı ödülü için de bu tartışmalar oldukça alevli halde. Bildiğiniz gibi bu ödül için iki önemli aday bulunuyor: Ben Simmons ve Donovan Mitchell. Golden State Warriors’ın yıldızlarından Draymond Green’de bu konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu ve kendi seçimini söyledi.

“Hangisi seçilirse seçilsin kesinlikle itiraz edilmeyecek bir sonuç olur çünkü her ikisi de inanılmaz bir sezon geçirdi. Fakat benim tercihim Donovan Mitchell’dan yana. Sebebine gelecek olursak; onun daha gerçek bir çaylak olduğunu düşünüyorum. Simmons’ın geçtiğimiz yıl NBA seviyesinde antrenmanlara çıkma fırsatı oldu, bir profesyonel gibi maç özetlerini izledi, takımının maçlarına gelip saha kenarından takip etti ve etrafındaki insanlardan birçok şey öğrenme fırsatı oldu. Onun bu sezon yaptığı hiçbir şeye saygısızlık etmiyorum, kesinlikle harika bir sezon geçirdi ve önümüzdeki yıllarda bu ligin en önemli yüzlerinden biri olacağı kuşkusuz. Ama benim açımdan Donovan’ın kolejden gelip yaptıkları onu ödüle daha yakın hale getiriyor.”

Draymond Green’in savunduğu fikri oldukça güçlü bir altyapıya oturttuğunu söylemek pek de yanlış olmayacaktır. Ben Simmons’ın geçen yıl geçirdiği sezon onu bu lige çok daha hazır hale getirdi şüphesiz. Gel gelelim bu Simmons’ın bir suçu ya da başarısı değil. Günün sonunda her ikisi de çaylak statüsünde ve birçoğuna göre ödülün sahibi.

Dün gece Warriors karşısına ise Donovan Mitchell bu “Rookie” kelimesinin anlamını açıklayan bir kıyafet ile geldi: “Profesyonel bir spor takımda ilk sezonunu oynayan bir atlet”.

https://twitter.com/BleacherReport/status/983851976675934208

Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz, sizce yılın çaylağı ödülünü kim kazanmalı?

Yazar: Ertan Dunar

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

russell westbrook steven adams

En Uyumlu İkili!

carmelo anthony

Melo’dan Açıklamalar: “Westbrook Ribaund Çalıyor”