bogdan bogdanovic
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM YOK ARTIK!YOK ARTIK!

Bogdanovic İçin Yeni Dersler, Yeni Tecrübeler

Bogdan Bogdanovic öğreniyor.

Bogdanovic: “Burada Kendimi Geliştiriyorum”

Geçtiğimiz 3 yıl Fenerbahçe Doğuş forması terleten Bogdan Bogdanovic bilgiğimiz gibi bu yıl NBA ekiplerinde genç kadrosu ile yenilenmeye giden Sacramento Kings’e transfer oldu. Bogdanovic, Portland maçından sonra Amerikan basınına bazı açıklamalarda bulundu.

Bogdanovic: “Burada öğrenmenin bir sınırı yok ve ben de öğrenmeye devam ediyorum, çok fazla pozisyonda ve görevlerde oynayabiliyorum. Koçun bana verdiği görevleri maksimum gayret ile yapmaya çalışıyorum. İlk beş başlamam yada oyun kurucu pozisyonunda başlamam hiç sorun değil, ben her şeyi öğrenmek istiyorum. Burada kendi oyunumu geliştiriyorum.”

Bogdanovic, geçtiğimiz 12 maçta 8.6 sayı, 2.4 ribaunt, 1.6 asist ve %43.4 saha içi yüzdesi ile oynadı. Buna rağmen aldığı sürede herhangi bir istikrar yakalayamaması gelişimini engelleyen faktörlerin başında geliyor.

Sadece Bogdan için değil, Kings kadrosunda bulunan bütün gençler için aynı şeyi söylemek mümkün. Buddy Hield, Skal Labisserie, De’Aron Fox, Willie Cauley-Stein ve Justin Jackson gibi gençlerin hiç biri istikrarlı süre almıyor. Zaten hiç bir iddiası olmayan Kings cephesinin olabildiğince gençlerine süre verip oyuncu gelişimine odaklanması şart.

Koç Dave Joerger‘in koltuğu sallantıda, sezonun sonunu getiremezse şaşırmayın.

Yazar: Umut Aytekin
Editör: İlker Yasin Demir

What do you think?

-5 Points
Upvote Downvote