devin booker
in , ,

Booker’ın 70 Sayılık Tarihi Gecesi ile İlgili Bilmek İstediğiniz Her Şey

19 yaşındaki bir çocuk gözlerimizin önünde tarih yazdı.

Devin Booker’ın Ölümsüzleşen Performansı

Phoenix Suns’ın 20 yaşındaki yıldızı Devin Booker, Boston Celtics karşısında tam 70 sayı attı. 70 sayı 8 ribaund 6 asist 3 top çalma 24-26 serbest atış isabeti. Tam anlamıyla akılalmaz bir performans ve tarihi bir gece. Bu unutulmaz geceyle ilgili merak ettiğiniz ve öğrenmeniz gereken her şeyi sizin için bir araya getirdik. Booker’ın insanüstü performansına muhteşem bir yolculuğa çıkıyoruz. İlk olarak attığı her basket ile başlayalım.

Booker’ın ilk yarıda sadece 19 sayısı vardı. İkinci yarıda ise tam anlamıyla alev aldı ve 24 dakikaya 51 sayı sığdırmayı başardı. Bu 51 sayının 23’ü üçüncü çeyrekte 28’i ise son çeyrekte geldi. Durum öyle bir hal aldı ki Boston Celtics taraftarları bile sadece Booker’ın say bulmasını istiyordu. Aslına bakacak olursanız bir pozisyonda Booker’ın bulduğu üçlük ayağı çizgide olduğu için iki sayıya çevrildi ve Celtics arenası hakemleri yuhaladı.

20 Yaşındaki Çocuğun Kırdığı Rekorlar

Devin Booker dün gece bir çok kategoride tarihe geçti. İşte Booker’ın dün gece ulaştığı bütün başarılar!

– Booker 60 sayı barajını geçen en genç oyuncu olarak tarihe geçti.

– NBA tarihinin 21 yaşının altında en çok sayı üreten oyuncusu. 21 yaşına ulaşmamış hiç bir oyuncu şu ana kadar 56 sayıdan fazla atamamıştı. 56 sayı ile eski rekorun sahibi ise LeBron James.

– Booker 70 sayı atarken takım arkadaşlarını da beslemeyi unutmadı. Son 30 senede 65 sayı 6 asist 6 ribaund barajlarını geçen sadece ikinci oyuncu. İlki ise Michael Jordan.

– Son 10 senedir gördüğümüz en büyük hücum patlamasını izledik. En son 11 sene önce 70 sayı barajını geçen bir isim vardı: Kobe Bryant.

– NBA tarihinde 70 sayı barajını geçen sadece 6. oyuncu. Diğer isimler Wilt Chamberlain, Kobe Bryant, David Thompson, Elgin Baylor ve David Robinson.

– Phoenix Suns tarihinin en yüksek sayılı performansı artık Devin Booker’a ait. Çok ilginçtir ki bir önceki rekor 60 sayı ile Tom Chambers‘a aitti ve o performansta aynı tarihte yaşanmıştı: 24.03.1990.

– Devin Booker NBA tarihinde bir maç içinde 20 iç saha isabeti ve 20 serbest atış isabeti bulan 3. oyuncu. Diğer ikisi Michael Jordan ve Wilt Chamberlain.

– 70 sayıya 40 saha içi isabeti denemesi ile ulaşan Booker, 70 sayıya ulaşan oyuncular arasında en az şut kullanan oyuncu.

– 70 sayı NBA’in en eski takımı olan Boston Celtics‘e karşı atılan en yüksek skor. Bunun üzerine Celtics soyunma odasında galip gelmelerine rağmen çıt çıkmadığı ve koç Brad Stevens’ın çok öfkeli olduğu söylendi.

NBA Oyuncularından Reaksiyonlar

Bu kadar inanılmaz bir gece yaşanında, aynı biz gibi NBA oyuncuları da telefonlara sarıldı. İşte lig çağında Booker’ın gecesine gelen rekasiyonlardan seçmeler.

https://twitter.com/Dame_Lillard/status/845459578611351552

En anlamlısı ise kuşkusuz Kobe Byrant‘ın mesajı oldu.

Devin Booker’ın kendi yolladığı Tweet ise bir hayli güzel. #EfsaneOl

Phoenix Suns takım arkadaşları ise Wilt Chamberlain‘in ikonik 100 pozunu Booker için tekrar canlandırdı.

Evet gerçekten efsane bir performansı geride bıraktık. Bize böyle bir gece yaşattığın için teşekkür ederiz çocuk! Daha 20 yaşında ve bakalım daha bize neler yaşatacak.

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

houston

Türklerin Houston’da Kesişen Yolları

Zıt Kutuplar