tyronn lue brad stevens
in , , , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

İki Koça Yazılan İki Bambaşka Senaryo

Brad Stevens 2 – Tyronn Lue 2

Koç Lue’nun Dünyası

Cleveland Cavaliers bu gece serinin en kritik maçlarından birine çıkacak. Boston’da fark yediği maçları evinde aldığı galibiyetler ile tedavi eden Cleveland temsilcileri, 5. maç için TD Garden’a uçuyor. Serinin 2-2’ye gelmesinde kuşkusuz en büyük pay LeBron James‘e veriliyor olsa da, çoğu zaman olduğu gibi hak ettiği takdiri görmeyen bir isim var: Tyronn Lue.

Yanlış anlaşılmasın, playoffların başından beri Tyronn Lue’yu çok eleştirdim. Açıkçası üstün bir koç olduğunu da düşünmüyorum fakat hak edilen kredinin hak edildiği zaman verilmesinden yanayım. Celtics serisinin ilk iki maçında Brad Stevens‘a açık bir şekilde yenik düşen Tyronn Lue sonrak iki maçı Stevens’dan almayı bildi. Ve bunun için takdiri hak ediyor.

NBA’in koçlar arasında mucize çocuğu olarak Brad Stevens gösterilse de iki koçun da 41 yaşında olduğunu hatırlatarak başlamak istiyorum. Celtics’in her zaferi ile Stevens’ın ismi, haklı olarak yücelmeye devam ediyor. Fakat her yenilgisinde ise Celtics’in kadrosunun genç olması neden olarak gösteriliyor.

Diğer tarafta ise her Cavaliers mağlubiyetinde direk faturanın kesildiği bir Tyronn Lue var. Öte yandan galibiyetlerde adı bile geçmiyor. Elbette bunun en büyük nedeni LeBron James gibi tarihin en büyüklerinden birine koçluk yapıyor olmak. Tyronn Lue da bunun farkında.

Ona ne kadar bu seride yaptıkları için kredi veriyor olsak da, önündeki 3 maçın 2’sinden galip gelmek zorunda. Ve bu evinde playofflarda henüz yenilmemiş olan, koç dünyasının poster çocuğu Brad Stevens’a karşı olacak.

Tyronn Lue’nun bir kez daha sessizce kendini kanıtlayabilecek mi?

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rockets

Warriors 92 – Rockets 95

savunma beşi

2017-2018 En İyi Savunma Beşleri Açıklandı