in , ,

YORUMSUZYORUMSUZ BEĞENDİMBEĞENDİM YOK ARTIK!YOK ARTIK! SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM

Bugünkü Warriors’ın İlk Şampiyon Olduğu Seneki Takımdan Ne Farkı Var?

Draymond açıklıyor

“Bizden Bir Beklentileri Yoktu”

Senenin başında, zaten tarihin en iyi takımlarından biri olarak görülürken kadrolarına all-star pivot DeMarcus Cousins’i ekleyen Warriors’tan Draymond Green birtakım açıklamalarda bulundu. Bu sene dördüncü şampiyonluklarını kovalarken, ilk şampiyon oldukları seneyle nasıl farklılıkları olduğunu anlattı. The Athletic’ten Tim Kawakami’ye verdiği röportajda Green, 2014-2015 sezonunu şöyle özetledi:

“Eğlenceliydi. O zamanlar Kimsenin bizden bir beklentisi yoktu. Sadece oyunumuzu oynuyorduk. Sahaya çıkacağımız zaman herkes ‘Hey, Warriors gelmiş, haydi onları yenip yolumuza devam edelim’ diyordu. Bizse sahaya çıkıp herkesi teker teker indiriyorduk.”

Warriors yaklaşık beş senedir olduğu gibi yine şampiyonluk için favori takım olarak gösteriliyor. Kadroları her zamankinden güçlü gözükse de DeMarcus Cousins’in playoffların henüz başında sakatlanarak büyük olasılıkla sezonu kapatması onları hayal kırıklığına uğrattı. An itibariyle ikinci turda Rockets karşısında 2-0’lık bir üstünlük yakalamış olan Warriors, finallere doğru emin adımlarla ilerliyor. Röportajı veren Draymond Green de bu yolda takımına çok kritik bir katkıda bulunuyor.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?