in , , ,

Bulls 112 – Warriors 119

Golden State Warriors (37-9) vs Chicago Bulls (17-28)

Splash Brothers İş Başında

Batı Konfernası’nda ilk sırada yer alan Golden State Warriors, Doğu Konferansı’nda bu sezon evinde oynadığı 23 maçtan 11 galibiyet çıkaran Chicago Bulls’a konuk oldu.

Maça Bulls cephesinde Lopez, Warriors tarafında ise Curry-Klay ikilisi hızlı başladı. Çeyreğin sonuna kadar önde olan takım Warriors olsa da son 1 dakika 32 saniyede 12-0’lık bir seri yakalayan Bulls, çeyrek sonunda önce 7 saniye kala eşitliği yakaladı. Ardından da bu süre içinde Warriors top kaybı yapınca cezayı da kesti ve ikinci periyoda 40-38 önde başladı. İlk çeyrekte yaşanan önemli olaylardan biri de Jordan Bell’in henüz ilk pozisyonda sakatlanarak oyundan çıkmasıydı. Genç oyuncu maçın geri kalan kısmında da sahaya dönmedi.

2. periyotta ilk çeyreğin sonunda olduğu gibi Bulls hızlı başladı. Splash Brothers yalnız başlarına bir şeyler yapmaya çalışsalar da Bulls, Mirotic’in ve Dunn’un süper oyunları ile çeyrek ortasında farkı 11’e kadar çıkardı. Ancak ilk çeyrekte rakibe nefes aldırmayan Curry ve Klay Thompson çeyrek sonunda da hızlı bir seri yakalayarak farkı çeyrek sonunda 3’e indirdi. İlk yarıda Curry 19, Klay 17 sayıyla oynarken Bulls için Robin Lopez ve Mirotic 12’şer sayıyla oynadılar.

İkinci yarıda Golden State Warriors mükemmel bir oyun ortaya koydu. Klay ve Curry alışık olduğumuz üçlükleri soktu ve bu süreçte Durant de oyuna ısınınca zaten onları durdurmak imkansız oluyor. Bu süreçte rakibinin de hücumlarını durduran Warriors bir anda farkı açtı ve çeyrek sonunda 17 sayılık üstünlüğe sahipti. 3. Çeyrekte Bulls yalnızca 12 sayı bulabildi.

Son çeyrekte Bulls 17 sayı geride olmasına karşın iyi bir başlangıç yaparak farkı iki dakika içinde 9’a indirdi. Bu seride 8 sayılık bir destek verdi Nikola Mirotic. Ancak Golden State Warriors maç boyunca olduğu gibi rakibinin iyi oyununa cevap verdi ve azalan farkı önce erttırdı, ardından da korumayı bildi. Çeyreğin bitimine son 2 dakika 55 saniye kala farkı 5’e kadar indirse de Bulls yeterli olmadı ve Warriors maçı 3. Çeyrekteki ezici üstünlüğü sayesinde 119-112 kazanmayı başardı.

Maçın yıldız ikilisi Splash Brothers toplam 68 sayı attılar. Bu sayılardan 38’ini Klay Thompson, 30’unu ise Curry attı. Curry 30 sayısının yanında 9 da ribaund aldı. Bir diğer yıldız Durant ise 19 sayı, 7asist ve 8 ribaund ile oynadı. Bulls cephesinde ise Mirotic 27 dakikada 24 sayı ve 4 üçlük ile parladı. Robin Lopez ve Dunn 16’şar sayı kaydetti.

İstatistikler:

Özet:

Yazar: Eren Şahin

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

heat

Heat 106 – Bucks 101

rajon rondo

Rajon Rondo: “Isaiah Thomas Ne Yaptı ki?