Allen Iverson Milyarder Olabilir Miydi? - Görsel Her Şey NBA
in

BEĞENDİMBEĞENDİM YORUMSUZYORUMSUZ TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM

Büyük İddia: “Allen Iverson Milyarder Olabilirdi!”

Rich Paul ve İddialı Açıklaması

Rich Paul ve Allen Iverson Açıklaması

Başlığı okuduktan sonra “Iverson zaten milyoner” dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak bu noktada durumlar farklı. Allen Iverson, NBA’e popülerlik kazandırak ikonik oyunculardan biridir. Pek çok isme, çocuğa ilham olmuş bir isimdir. Iverson olmasaydı neler olurdu? Parmak bantları bu kadar popüler olmayabilirdi. “Sleeve” denilen günümüz oyun kurucularının çok kullandığı kolluklar bu kadar popüler olmayabilirdi. Bunun gibi pek çok örnek sayabiliriz. Yüz gözükmeden, cornrow saç stilini ve kafa bandını çizerseniz aklımıza kim gelir? Allen Iverson. Böyle bir isimdi The Answer. Hayatı iniş çıkışlarla doluydu. Hapishaneye dahi girip çıkan Iverson, NBA’de bu kadar popüler olup bir o kadar az parası olan tek isim olabilir.

2021 yılını baz alarak baktığımızda yıllık geliri sadece 1 milyon dolar olan Iverson, seviyesindeki oyunculara kıyasla oldukça az kazanıyor. İşte bu makalede tam olarak bununla alakalı konuşan bir ismin düşüncelerini size aktaracağız. Önemsiz bir isim değil, günümüzde LeBron James’in menajeri olan Rich Paul’un cümlelerini size aktaracağız.

“Georgetown’dan ayrılıp lige gelen Allen Iverson’ı bana verin. İşte o zaman Allen Iverson günümüzde milyar dolarlık bir marka olabilirdi.”

Rich Paul haksız sayılmaz, Allen Iverson iş adamlığı yönünden oldukça başarısızdı. Iverson filminde de geçtiği ikonik olay gibi bir iş hayatı vardı. Neydi o ikonik olay?

Iverson ve Arabalar

  • Havaalanına arabasını park eden Iverson döndüğünde arabasını bulamıyor. Arıyor tarıyor ancak bir türlü o lüks arabasını bulamıyor. Bu durumun nasıl üstesinden geldi? Yeni bir araba almak bu kargaşaya en iyi çözüm tabii ki.
  • Benzer bir olay ise Larry Hughes’un ağzından geliyor. Players Tribune ile röportajı olan Iverson, röportaja bir Bentley araba ile gidiyor. Şakayla karışık iltifat etmek isteyen Hughes “Baksana AI, benim de bunlardan almam lazım.” şeklinde bir yorum yapıyor. Iverson ise ikinci kez düşünmeden, tereddüt dahi etmeden “Kardeşim benimkini alabilirsin.” diyor. O sıralar paraya boğulan ve ne yapacağını şaşıran Iverson, 250.000 dolarlık arabasını düşünmeden verebiliyor.
  • Geçmişte Lamborghini Murcielago modelinde arabası olan AI, bu aracını polislere kaptırıyor. Ancak her nasılsa, bu aracın ona ait olduğunu kanıtlayamıyor.

İşte Iverson tam olarak bu şekilde bir insandı. Parasını har vurup harman savururdu. Günümüzde LeBron James’in 500 Milyon dolarlık servetinin en büyük nedenlerinden biri olan Rich Paul, aynı şekilde Anthony Davis, Ben Simmons, Lonzo Ball, Draymond Green gibi önemli isimlerin de içinde bulunduğu Klutch Sports kuruluşunun sahibi konumunda. Karşılaştırdığımızda ne kadar komik kalıyor öyle değil mi? LeBron James, Google verilerine göre, 500 milyon dolarlık bir servete sahipken, Allen Iverson 1 milyon dolarlık bir yıllık gelire sahip. Bunun 800.000 doları ise Reebok ile yaptığı ömür boyu anlaşmadan geliyor. Hayat oldukça acımasız öyle değil mi? Sizce Rich Paul haklı mı? Georgetown’dan yeni ayrılmış AI, Rich Paul ile milyoner olabilir miydi?

What do you think?