in

Cam Reddish’in Süperstar Olamayışına Şahit Olmak İstemiyoruz!

Reddish’e ne olacak?

İstatistikler “Hayal kırıklığı” Sinyalleri Veriyor

%29. Bu oran 1980 ile 2017 yılları arasında birinci tur dördüncü sıradan seçilen herhangi bir oyuncunun süperstar olabilme ihtimali. Kısaca ve kabaca bahsetmemiz gerekirse her 10 oyuncudan yalnızca 3’ü dışında diğer tüm oyuncular birer “Franchise” yani takım oyuncusu olabiliyor. Gelecek sezon draft’ında ise dördüncü sıradan seçilmesi muhtemel gözle bakılan isim Cam Reddish.
Takım arkadaşları olan Zion Williamson ve R.J Barret‘in arkasından seçilecek Reddish’in potansiyel talipleri tahmin edilebilinecek üzere ligin mevcut konumunda en kötü derecelerine sahip olan üç takımı; Knicks, Cavaliers ve Suns. Fakat ihtiyacı tam anlamıyla karşılanabilinecek bir takım var ki o da Suns. Mevcut ilk beşlerinde her maç sahaya guard poziyonunda Tyler Johnson ile çıkan Suns belki de ligin en çok guard poziyonu talepkârı.

Reddish’in bir önceki sezon iki ve üç sayı isabetlerinin %50’nin, serbest atış yüzdesinin ise %80’in üstünde olması okları üstüne çekmişti. Duke Üniversitesi ile anlaşana dek. Şu an Reddish iki sayılık atış yüzdesi %39, üç sayılık yüzdesi %33 ve serbest atış yüzdesi %76. Tabii ki lise basketbolu ile kolej basketbolu arasındaki geçiş astronomik oranda açık. Fakat %50 ile oynayan bir oyuncudan %40 ile oynayan bir oyuncuya dönüşüm arasındaki fark üretkenlik konusunda bir sorun olduğunu gayet belli ediyor.

Bir başka dikkat çeken nokta ise Reddish’in muazzam geçirdiği lise döneminin son sezonu hakkında bir yazı yazan Chris Johnson’un yazısındaPasif bir vaziyete evrilebilecek potansiyeli var.” demesi. Tam bir yıl sonra ise bugün bakıyoruz ki Cam, takım arkadaşları Zion ve RJ’nin odak noktasını olmalarına izin vererek çekingen bir duruş sergiliyor. Hatta arkadaşlarından biri yada ikisi dahi olmayınca (Bu Zion’un diz sakatlığı yaşadığı dönem daha net görülmüştü) kendinden emin olmadığını gerek vücut dili ile gerekse oyunu oynayış tarzı ile fazlasıyla belli ediyordu. Umarızki Reddish kendini bir an önce toparlayarak bu matematiksel karabasanı dağıtabilir.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?