victor oladipo
in , ,

Cavaliers 80 – Pacers 98

Cleveland Cavaliers (4) vs Indiana Pacers (5)

İlk Sürpriz! LeBron 6 Seneden Sonra İlk Kez…

Doğu Konferansı 1. tur 1. maçında Cleveland Cavaliers, Indiana Pacers’ı ağırladı.

Cleveland Cavaliers, ilk periyotta adeta soğuk duşa girdi. Indiana Pacers periyotu baştan sona kadar tamamen domine etti. Üst üste top kayıplarından sonra yenilen hızlı hücum sayıları Cavaliers cephesinde yıkım yarattı ve ilk periyot 33-14 Pacers üstünlüğüyle tamamlandı. Victor Oladipo 11 sayı, 4 ribaund, 2 asist, 2 top çalma, 3-4 üçlük isabetiyle yıldızlaştı. LeBron James ilk periyotta basket bulamazken sadece 2 sayı üretebildi.

Cavaliers, ikinci periyota LeBron James’in önderliğiyle 7-0’lık bir seriyle başladı. Periyotun geri kalanında iki takım da karşılıklı seriler yakaladı ve fark 13-17 bandında geçti. Indiana Pacers, periyotu Myles Turner’ın son saniyede bulduğu üçlükle 55-38 önde tamamladı. Cleveland Cavaliers, üçlük çizgisinin gerisinden 2-14 isabet ile felaket bir yarı geçirdi. Pacers cephesinde Oladipo, Turner ve Bogdanovic çift haneleri bulan oyuncular olurken Cleveland Cavaliers’ta çift haneleri gören tek oyuncu LeBron James idi.

Üçüncü çeyrekte herşey Indiana Pacers’ın istediği gibi gidiyordu. Savunmada çok sıkı durdular ve farkı 23’e kadar çıkardılar. Sonra periyotun son 4 dakikasına girildi… Cleveland Cavaliers rüzgarı arkasına aldı, savunmada üst üste top çaldılar ve üst üste basketler bularak bir anda farkı tek hanelere kadar indirmeyi başardılar. Periyot biterken 73-65 Pacers üstünlüğü vardı ama rüzgar tamamen Cavaliers’ın arkasındaydı.

Son periyot rüzgar Cavaliers’ın arkasında devam ediyordu. Cavs farkı 7’ye kadar indirmeyi başardı. Fakat Victor Oladipo oyuna girdikten sonra üst üste basketler bularak rüzgarı dindirdi ve farkı 14’ye kadar çıkarmayı başardı. Maçın son 6 dakikasına girilirken 17 sayılık Pacers üstünlüğü vardı. Cleveland Cavaliers bir kaç basket üst üste bulsa da Pacers sürekli bu basketlere karşılık vermeyi başardı ve maçı 98-80 kazanmayı başardı.

Bu maçla beraber LeBron James’in 21 maçlık ilk tur galibiyet serisi sona ermiş oldu ve 2012 yılından beri ilk kez ilk turda maç kaybetti.

Indiana Pacers adına gecenin dikkat çeken performansları: Victor Oladipo 32 sayı, 6 ribaund, 4 asist, 4 top çalma; Myles Turner 16 sayı, 8 ribaund; Bojan Bogdanovic 15 sayı, 6 ribaund, 3 top çalma.

Cleveland Cavaliers adına gecenin dikkat çeken performansları: LeBron James 24 sayı, 10 ribaund, 12 asist; JR Smith 15 sayı.

İstatistikler:

Özet:

Yazar: Uğur Kalyoncu

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

harden

Rockets 104 – Timberwolves 101

Utah Jazz v Oklahoma City Thunder - Game One

Thunder 116 – Jazz 108