cavs celt
in , ,

BEĞENDİM HAHA SİNİRLİYİM TERTEMİZ

Cavaliers 87 – Celtics 79

Cleveland Cavaliers 4 – Boston Celtics 3

Kral Tarih Dinlemez Tarih Yazar!

1979 senesinden beri hem Doğu Konferans hem de Batı Konferans Finalinin 7. Maça gittiği bu sezonun ilk finalisti, dün gece Boston Celtics’in evi TD Garden’da oynana maçta belli oldu. İstatistiklerin Boston Celtics’in yanında olduğu maçta her zamanki gibi LeBron James, kendi tarihini yazmayı seçti.

İlk 4 dakikada 7 sayı atarak hem takımını hem de taraftarları ateşleyen Jayson Tatum, aslında Celtics’in finali gerçekten ne kadar istediğini belli ederek oyuna başlamıştı. İlk çeyreğin bitimine 2:58 kala turnike ve arkasından aldığı faulle Cleveland Cavaliers’ı bir süreliğine skor avantajına taşısa da Celtics çeyreğin bitiminde 9-0’lık bir seri yakalayarak ilk bölümü 26-18 önde kapattı. ESPN’den yapılan yoruma göre bu çeyrekte yaşanan skor avantajı değişikliği, bütün seride sadece 14.ydü.

İkinci çeyreğin bitimine 6:47 kaldığında LeBron James 14 sayıya erişmiş olsa da, takım arkadaşları sadece 3/15’lik bir isabet performansı ile oynuyorlardı; bu da Celtics’in skoru biraz daha açmasına olanak sağladı. Devreye girmemize 1:45 kala ise playofflarda ikinci kez ilk beş başlayan Jeff Green kendine gelerek Cavaliers’ın 12-2’lik bir seri yakalamasına ve farkı kapatmasına yardımcı oldu. Maçın ilk yarısı bittiğinde skor Celtics lehine, sadece 43-39’du. Bu noktada Cavaliers’ın 2/17 ve Celtics’in 4/19 üçlük isabeti ile oynadığını belirtmekte fayda var.

Maçın ikinci devresine başladığımızda Jeff Green yine sahanın en istekli gözüken oyuncularındandı. Çeyreğin ortalarına geldiğimizde ise LeBron James biraz daha ağırlığını koymaya başladı ve son çeyreğe 4:20 kaldığında Cavaliers, sonunda skor avantajını yakalamayı başardı ve 9-0’lık bir seri yakaladı. Bu noktada Boston Celtics şut sokmayı başaramıyor olsa da, hücumda doğru hamleler yaparak farkın açılmasını engelledi. Kaderi belirleyecek son çeyreğe girildiğinde ise Cavaliers sadece 59-56 öndeydi.

Morris’in sert savunmasının LeBron’a 8 saniye hatası aldırarak ve üzerine alley-oop yaparak son çeyreğe başlayan Celtics, kendine gelmiş gözüküyordu. Bu çeyreğe kadar dışarıdan oynamayı tercih eden LeBron da içeriye girmeye başlayarak, varını yoğunu ortaya koydu. Maçın bitimine 9:20 kala Korver’ın maçta bulduğu ilk üçlükten sonra yapılan faulle Cleveland, faul hakkını çok erkenden tamamlamış oldu. Maçın bitimine 7:57 kaldığında ise hala kenara gelmemiş olan LeBron James de faul hakkını dörtlemişti. Çaylak Tatum’ın önce LeBron üzerinden bulduğu smaç ve sonra LeBron’a yaptırdığı top kaybı ile, bu takım için neler yaptığı bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. Maçın son 5 dakikasına girildiğinde 5 üçlük denemesinde sıfır isabet yakalayabilince Boston Celtics, rüya gibi geçen bir sezona veda etmiş oldu. Maçın ve Doğu Konferansı’nın son düdüğü çaldığında Cleveland Cavaliers, Boston Celtics’i 87-79 mağlup etmiş oldu.

35 sayı, 15 ribaund ve 9 asist ile oynayan LeBron James, arka arkaya 8. Kez NBA Finalleri’ne adını yazdırmış oldu. İlk yarıda farkı 12 sayıya kadar açmayı başaran Boston Celtics ise, 19 sayılık bir performans gösteren Jeff Green’i tutmakta zorlanınca, fark hızlıca kapanmış oldu. Kendinden ve bir çaylaktan beklenin çok üzerinde oyunlar oynayan Jayson Tatum ise bu maçta 24 sayılık bir katkı yapmış oldu. Cleveland Cavaliers’ın finallerdeki rakibini ise yarın TSİ 04:00’te yine 7. Maça uzanan Golden State Warriors ile Houston Rockets serisinin galibi belirleyecek.

İstatistikler:

Özet:

Yazar: İrem E Yaman

 

Paylaş:

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mike dantoni

Houston Şehri 7. Maça Hazırlanıyor

chris paul

Sakatlık Raporu: Chris Paul