cavaliers
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ

Cavaliers 98 – Pacers 95

Cleveland Cavaliers (4) vs Indiana Pacers (5)

KRAL YARGI DAĞITTI! MAÇI SON SANİYEDE KAZANDI!

Serinin 5. maçında Cleveland Cavaliers evinde Indiana Pacers’ı ağırladı.

İlk periyot Cleveland Cavaliers çok fazla boş üçlük kaçırdı. Cavs’in geceye kötü şut atarak başlaması Pacers’ın bir anda çift haneli farklara çıkmasına ön ayak oldu. Periyotun son bölümüne gelinirken LeBron James bir anda ağırlığını koydu ve periyotun sonunda Cavs’i maça tekrardan dahil etti. Periyot 25-23 Pacers üstünlüğüyle sonlanırken LeBron James 14 sayı ve 4 ribaund kaydetti.

İkinci periyotun ortalarına doğru gelinirken iki takımda birbirine üstünlük sağlayamıyordu. Periyotun ortasından itibaren Pacers üstünlüğü ele geçirdi ve farkı tekrardan çift hanelere kadar çıkardı. LeBron’un tekrardan vitesi yükseltmesi ve farkı 5’e kadar indirmesinden sonra Pacers’ın molası yerinde geldi ve moladan üst üste basketlerle dönüp farkı tekrardan 9’a kadar çıkardılar. İlk devrenin sonuna gelinirken 56-49 Indiana Pacers üstünlüğü vardı. LeBron James devreyi 20 sayı, 4 ribaund ve 3 asistle sonlandırdı. Domantas Sabonis, 6. adam olarak kenardan 12 sayıyla gelip Pacers takımının en skorer oyuncusu oldu.

İkinci devre tamamen Cleveland Cavaliers’ın dominesi ile başladı. 7 sayılık farkı bir kaç dakikada eriten Cavaliers, periyotun ortalarına doğru gelinirken çift haneli farkı yakaladı. 3. periyotun sonunda Lance Stephenson buzzer beater üçlükle skoru 81-73’e getirdi. Bu periyotta 15 sayı kaydeden LeBron James’in son periyota girilirken 35 sayısı vardı.

Indiana Pacers son periyot iyi başladı ve LeBron James’in kenarda oturduğu bölümü iyi geçirerek farkı biraz daha aşağıya çekmeyi başardı. Maçın son 6 dakikasına girilirken Cavaliers’ın sadece 5 sayılık üstünlüğü vardı. Maçın son dakikalarına girilirken Cavaliers hücumda tıkandı ve Pacers 5-6 sayılık farkı eritti. Maçın bitimine 30 saniye kala Damontas Sabonis orta mesafeli şutla skoru 95-95’te eşitledi. Victor Oladipo maçın bitimine 10 saniye kala içeri penetre etti ve maçı kazandırakn turnikeyi bırakırken LeBron James’in bloğuyla yıkıldı. 3 saniye kala Cavaliers mola aldı ve LeBron James maçın son düdüğüyle çıkardığı şutla maçı kazandı ve Cavaliers seride 3-2 öne geçti.

Cleveland Cavaliers adına gecenin dikkat çeken performansları: LeBron James 44 sayı, 10 ribaund, 8 asist; Kyle Korver 19 sayı.

Indiana Pacers adına gecenin dikkat çeken performansları: Damontas Sabonis 22 sayı, 5 ribaund; Victor Oladipo 12 sayı, 12 ribaund, 2-15 isabet.

İstatistikler:

Özet:

Yazar: Uğur Kalyoncu

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

celtics bucks

Celtics 92 – Bucks 87

Thunder 107 – Jazz 99