in ,

YOK ARTIK!YOK ARTIK!

Cavaliers’a 2016 Finallerini Kazandıran İsim: Kobe Bryant!

Kyrie’nin akıl hocası

Yukarıdaki Başlığı Tekrar Okuyalım!

2016 finallerinde Golden State Warriors’ı mağlup eden Cleveland Cavaliers, müthiş bir ger dönüşe imza atmıştı. 3-1’den seriyi çeviren Cavaliers’ta kutlamalar daha soyunma odasında devam ederken Kyrie Irving, Kobe Bryant’ı görüntülü aramış.

Belirtmekte fayda var: Kobe Bryant, Kyrie Irving’in mentörlerinden biri.

Bir programda konuşan Kobe Bryant, Kyrie’nin onu aradığını, verdiği tavsiyenin işe yaradığını söyleyip ona teşekkür ettiğini belirtti.

“Cleveland Cavaliers 3-1’den geri dönmüştü ve Golden State’i yenmişti. Ben de evde oturuyor ve GG ile maçı izliyordum. O arada telefonum çaldı ve facetime aranıyordum. Facetime’lardan nefret ederim. Beni facetime aramayın. Fakat arayan Kyrie’ydi. Ben de telefonu açtım ve çıldırmış gibi seviniyordu, arkada şampanyalar patlıyordu. O sırada bana ‘Dostum işe yaradı, verdiğin tavsiye işe yaradı!’ dedi. Onunla gerçekten gurur duyuyorum.”

Hepimiz çok merak etsek de Kobe Bryant, o tavsiyenin ne olduğunu söylemedi ama kesin olan şu ki, o tavsiye efsanevi bir şampiyonluk getirdi. Hatırlayacağınız üzere 2015’te Kyrie Irving sakatlığı dolayısıyla final serisinde çok az sahne almış ve şampiyonluğun kaybedilmesinin en önemli nedenlerinden biri olarak bu gösterilmişti.

Kyrie Irving ve LeBron James gerçekten de tarih yazdılar 2016 Finallerinde Golden State Warriors’a karşı. Tarihte, final serilerinde 3-1’den dönen bir takım olmadığını da tekrar belirtelim. O sene Golden State de 73-9 ile normal sezon galibiyet rekorunu kırmıştı.

Kyrie’nin final serisinde ortaya koyduğu performans ise bambaşkaydı. 27.1 sayı ve 3.9 asist ile oynarken yüzde 46.8 saha içi isabet ve yüzde 40.5’lik üçlük isabet oranı tutturdu.

2017’de Cavaliers yönetiminden takasını istese de, Kyrie Irving her zaman için Cleveland halkının gözünde bir kahraman olarak kalacak.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?