cavaliers
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Cavaliers’ın Yaklaşan Bela Fikstürü

Son Finalistin İşi Zor!

Sırada 3 Dişli Takım Var!

Görünen o ki işler Cavs için kolaylaşacak gibi değil. Eğer oyuncular şu anki mağlubiyet serisinden bir an önce kurtulmak için ‘kolay’ bir rakiple oynamak istiyorlarsa, fikstüre bakıp durumun hiç iç açıcı olmadığını görebilirler.

Son finalistin pazartesi gününden itibaren oynayacağı 4 maçın 3’ü ‘potansiyel’ şampiyon adayı.

Cavs’in fikstürüne göre, önce Warriors’ı sonra Thunder’ı ağırlayacak ve ardından yolu Texas’a düşecek ve Spurs’e konuk olacak.

https://twitter.com/YahooSportsNBA/status/952009325685297152

Warriors ile Thunder maçlarının arasında Orlando’yu da ağırlayacak olan Cavs ekibi, şimdiden play-offları düşünmesi gerek. Bu sene, geçen seneki kadar rahat geçmeyecek gibi gözüken Doğu Konferans’ında, Cavs’in olası bir erken elenmesinde işin rengi değişebilir.

Hatırlayacağınız üzere, bu sene ‘Christmas Day’ konsepti altında karşı karşıya gelen Cavs-Warriors maçında, Cleveland ekibi beklenen performansı sergileyememişti ve maçın sonlarına doğru bariz hakem hatalarından ötürü maçtan boynu bükük ayrılmıştı.

Şüphesiz gözler gene LeBron-Durant ikilisinde olacak. Son olarak, Cuma günü Indiana’ya karşı 97-95 mağlup olan Cavs’te, olası bir Warriors galibiyeti takım içi morali artırıp onlar için tekrardan yükselişe geçmek için bir basamak olabilir.

Cleveland, son 5 maçında rakiplerinden ortalama 108.5 sayı yedi. Cavs’in göze çarpan en büyük eksikliği savunma olurken, son beş maçta 99 sayıdan fazla atamamaları kafalarda soru işareti oluşturdu. Oyun dizilişi, top paylaşımı, takas söylentileri, oyun içi konsantrasyon eksikliği gibi belli başlı konularla boğuşan Cavs, buna rağmen 26-16’lık w/l istatistiğiyle kendi konferansında 3.sırada.

Dipnot: Doğu Konferans’ında lider olan Boston Celtics ile aralarındaki maç farkı an itibariyle 7.0

Yazar: Murat Şişkolu

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

-1 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kevin durant

Durantula: “Takımı Ben Seçmek İstemem”

spurs

Nuggets 80 – Spurs 112