cedi osman
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Cedi Neden Oynamıyor?

Cedi Osman daha fazla süre almalı mı?

Cedi Üzerine

NBA finallerinde ilk maçı trajik bir şekilde Golden State Warriors’a kaybeden ve seride 1-0 geriye düşen Cleveland Cavaliers, kadro rotasyonunda eleştirilmeye devam ediyor. Sezonun en çok eleştirilen koçu olan Tyronn Lue, oynattığı ve oynatmadığı isimlerle sürekli gündemde. Gündemde olan son soru milli oyuncumuz Cedi Osman hakkında.

ABD’nin tanınmış yazarlarından Kevin O’Connor’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla, Cedi’nin ilk maçta forma şansı bulamamasına tepkisini ortaya koydu. Attığı tweette: “Pas vermeyen ve boş şutları sayıya çeviremeyen Jordan Clarkson yerine pas vermeyi seven ve boş şutları sayıya çevirebilen Cedi Osman neden oynamıyor?” diye sordu. Sezonun bir bölümünde Cleveland rotasyonuna yerleşen ve ilk beş sahaya çıkmayı başaran çaylak oyuncu, sakatlık dönüşü rotasyondan kesilmiş ve süre alamaz hale gelmişti. Başta dün gece olmak üzere yaptıklarıyla saç baş yolduran JR Smith ve takıma katıldığı günden beri olumlu hiçbir katkısı bulunmayan Jordan Clarkson bu kadar uzun süre sahadayken Cedi neden hiç oynamıyor anlamak mümkün değil.

Açıkçası biz Cedi Osman için birşeyler söylediğimizde Türk olduğu için duygusal mı davranıyoruz diye düşündüğümüz oluyor. Ancak Cedi sahaya çıktığı sürede yaptıkları ve kattığı enerjiyle herkesin beğenisini toplamıştı. ABD medyası da dahil olmak üzere bir çok yerden genç yıldızımıza destek gelmeye devam ediyor. Çaylak olduğu için playofflarda kendisine güvenilmiyor. Ancak Cedi’nin bu yaşına kadar Milli takımda ve Eurolig’de aldığı sorumluluk unutuluyor gibi gözüküyor. Tyronn Lue cesur hamleler yapabilen bir koç değil. Ancak mecbur kaldığında Tristan Thompson’ı sahaya ilk beş olarak sürdüğünü gördük. Golden State koçu Steve Kerr, Houston serisinde kullanmadığı JaVale McGee’yi bu maçta sahaya sürdü. Philadelphia koçu Brett Brown’ın Boston serisinde bir anda TJ McConnell’ı ilk beşte başlattığını bu playofflarda gördük. Bakalım Tyronn Lue böyle bir hamle yapbilecek mi? Yoksa genç yıldızımız yine garbage time da mı oyuna girecek?

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda. Cedi rotasyonda yer almalı mı?

Yazar: Aykut Aksu

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

steve kerr lebron james

Steve Kerr’den LeBron James’e Övgüler

ragipberkeatar1-1

NBA Global Kamp’ta 2 Genç Türk