cavaliers celtics
in , ,

Celtics 107 – Cavaliers 94

Boston Celtics (2) vs Cleveland Cavaliers (0)

Birlikten Doğan Kuvvet: Celtics

İlk maçta rakibini sürklase eden Celtics, farklı kazanarak seride 1-0 öne geçmişti. Bu maçın önemi büyüktü ve LeBron James de bu mentalite ile sahadaydı.

Maça çok konsantre ve agresif başlayan LeBron James özellikle dış atışlardaki isabetleriyle skoru yukarıya taşıdı. Onun bu muazzam başlangıcıyla ilk çeyrekte 21 sayı üretmesine rağmen Celtics oyunundan taviz vermedi ve oyun disiplinini bozmadı. LeBron James ilk çeyrekte 21 sayı üretirken takımın kalanı 6 sayı üretti. Jaylen Brown da maça iyi başlarken, ilk çeyrek sonunda Cavaliers  27-23 öndeydi. İkinci çeyreğin başında Korver ve Tatum duellosu yaşandı. İki oyuncu da takımlarında öne çıkan isimler olurken skoru onlar sürükledi. Özellikle burada LeBron kenardayken Korver’ın ürettiği 11 sayı  çok değerliydi. Çeyreğin içinde Love da isabetler bulunca Cavaliers farkı çift hanelere taşımıştı. Hep kritik olan ilk yarının son dakikalarında ise ilk maçın kahramanı Marcus Morris parladı. Morris arka arkaya potaya giderek çok kısa sürede 6 sayı üretti. İlk yarı sonunda Cavaliers 55-48  öndeydi.

Üçüncü çeyrek Celtics’in kontrolü ele aldığı çeyrek oldu. Özellikle dış atışlarda gelen isabetler Celtics’in farkı kapatmasını sağladı. Kevin Love bu çeyrekte hareketlense de Celtics takımca, 12 kişiyle saldırmaya devam etti.  “ScarryTerry Rozier de iyi bir çeyrek çıkarınca Celtics 3.çeyrek sonunda 84-77 öndeydi.

Son çeyrekte maçı 10 sayı bandında tutan Celtics rakibine seri yapma şansı vermedi. Al Horford burada kapıyı kapatan isim olurken, Cavaliers da maçı kazanmak için bir reaksiyon gösteremedi. Celtics maçtan 107-94 galip ayrıldı.

Cavaliers’da LeBron James 42 sayı 12 ribaund 10 asistlik performansla geceyi noktaladı. Kevin Love 22, benchten gelen Kyle Korver 11 sayı üretti.

Harika bir maç çıkaran Celtics takımca üretti, takımca kazandı. Jaylen Brown 23 , Rozier 18, Horford 15, Tatum 11,  Marcus Morris 12 sayı  üretti. Benchten gelen Marcus Smart 11 sayı 9 asistle katkıda bulundu.

Serinin üçüncü maçı Cavaliers ev sahipliğinde oynanacak.

İstatistikler:

Özet:

Yazar: Osman Mert Yıldız

Paylaş:

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dennis schröder

Dennis Schröder Erken Kaçışın Yollarını Arıyor

kobe

Kobe’den Yeşil Işık!