in , , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM YORUMSUZYORUMSUZ

Celtics, Anthony Davis İçin Ne Vermeli?

Gençleri feda edecekler mi?

Açılın Yoldan Davis Geliyor!

Boston Celtics‘in Anthony Davis‘i kovaladığı bir gerçek. Anthony Davis de daha öncelerinde “Listemde yoklar” dese de sonrasında Celtics ile ilgilendiğini belirtmişti. Son çıkan söylentilere göre Celtics, kadrosundaki herhangi bir oyuncuyu bu takasta kullanabilir. Tabi ki New Orleans Pelicans, Boston Celtics’ten alabildiği kadar çok şey almak isteyecek. Fakat, New Orleans Pelicans özellikle Jayson Tatum ve Marcus Smart‘ı bu takasta istiyor.

Geçen ay sona eren takas döneminde Boston Celtics, New Orleans Pelicans’ı Anthony Davis’in Los Angeles Lakers‘a gönderilmemesi ve kendilerinin yaz takas döneminde daha iyi bir teklif yapabileceklerini ikna etmişlerdi.

Hatta New Orleans Pelicans, Brandon Ingram, Kyle Kuzma, Lonzo Ball ve Josh Hart‘ı içeren bir takası da reddetti. Celtics’in neden geçtiğimiz takas döneminde Anthony Davis için teklif yapmadığını merak eden arkadaşlara şunu söyleyelim: Kyrie Irving’in sözleşmesinde yer alan şartlardan dolayı.

Şimdiyse önlerinde hiçbir engel yok ve Anthony Davis için çok şey vermeye hazır durumdalar.

Takasın detaylarına inecek olursak da Tatum ve Smart’ın yanına birkaç tane de draft hakkı koymayı planlıyor Celtics. Hatırlayacaksınız ki, New Orleans Pelicans, Los Angeles Lakers’tan tam tamına 6 tane draft hakkı istemişti ve reddedilmişti.

Boston Celtics’in sezon sonunda Davis için ne kadar akıllıca oynayacağını hep beraber göreceğiz. Lakers gibi bütün gelecek vadeden oyuncularını verecekler mi yoksa bir sürü draft hakkıyla dolu bir teklif mi yapacaklar? Kyrie Irving’in ayrılması durumunda, Tatum da takasın içinde yer almazsa Tatum ve Davis üzerine kurulacak bir takım çok iyi işler yapabilir. Bunların hepsi şu an için Celtcis yönetiminin ne kadar iyi bir yol izleyeceğine bağlı.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?