terry rozier
in ,

Celtics’te Bir Garip İkili: Perry Dozier ve Terry Rozier

Nasıl Yani?!

Bir Acayip Tesadüf

Geçtiğimiz sezon yaşanan sakatlıklara rağmen çok büyük işler başaran Boston Celtics, bu sezon Doğu Konferansı şampiyonluğu için en büyük aday. Eksik kadrosuna rağmen 2017-18 playofflarında Doğu finaline kadar çıkmayı başaran Celtics kadrosunda en çok ilgi çeken isimlerden biri kuşkusuz Terry Rozier oldu. Scary Terry lakabını da cebine koyan 24 yaşındaki genç oyun kurucu, Kyrie Irvıng‘in yokluğunda harikalar yaratarak takımını sırtladı. An itibarı ile Kyrie’nin dönüşüne doğal bir reaksiyon olarak benchten geliyor olsa da, önümüzdeki sezon için anahtar oyunculardan biri olacağı kesin.

Celtics’in bu seneki kadrosunda çok ilginç bir tesadüf var. Terry Rozier’in yanında kadroda bir de Perry Dozier bulunuyor!

21 yaşındaki guard takıma yaz ayında imzaladığı kontrat ile yeni katıldı. Geçtiğimiz sezonun bir bölümünde Oklahoma City Thunder forması giyen Dozier sadece 2 maçta forma giyebilmişti. Bunun yanı sıra zamanın çoğunu G-League’de geçiren Dozier o bölümde 43 maçta forma giydi ve 12.9 sayı 5.6 ribaund 2.7 asist ve 1.3 top çalma ortalamaları yakaladı.

Kalabalık ve derin rotasyonu ile ön plana çıkan Celtics kadrosunda Dozier’in bu sezon süre bulması zor gözüküyor. Tahminen yine zamanının çoğunu G-League’de geçirecek.

Yine de Terry Rozier ve Perry Dozier’i aynı anda parkede görsek hiç fena olmazdı.

Yazar: Renç Korzay

Yazar Hakkında
Her Şey NBA’in kurucularından olan Renç, Afrika ve Belçika’dan sonra şu an Madrid’de yaşıyor. Koç Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. Fenerbahçe ve Efes gibi kulüplerde profesyonel olarak basket oynamasının yanında, Allen Iverson’ı ilk gördüğünden beri NBA tutkunu.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lakers lebron

Lakers 107 – Nuggets 124

nba telefon

NBA’de Telefon Bağımlılığı!