in , , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Çılgın Öneri: LeBron James Takas Edilmeli Mi?

Jeff Van Gundy çıldırmış olmalı!

Bu Yaz Lakers’ı Neler Bekliyor?

ESPN NBA TV’nin çılgın analisti Jeff Van Gundy‘den olay yaratacak bir teklif geldi. Van Gundy’e göre Lakers, eğer iyi bir fırsat bulursa, LeBron James‘i takas etmeli.

Kulağa çılgın gelen bu önerinin daha da ayrıntılarına bakacak olursak, nedenlerini görmek mümkün.

LeBron’un Los Angeles Lakers‘taki ilk yılı tam bir facia olarak geçti. 13 yıl sonra ilk kez playoffları televizyondan izleyecek LeBron James. Aslında çok güzel bir gidişat vardı Lakers’ta, hatta Noel Gecesi maçında Golden State Warriors’a karşı çok güzel bir mücadele veriyorlardı. Aynı maçın ilerleyen dakikalarında LeBron James kasığından sakatlandı ve oyuna devam edemedi. Fakat, pes etmeyen Lakers’lı gençler, yine de maçı kazanmayı bildi. Bu maçtan sonra “Lakers’ın gençleri LeBron’suz da yapabilir galiba” denildi. Lâkin hiç de öyle olmadı. Kötü giden sonuçların ardından bir de tüm takımın Anthony Davis takasında opsiyon olması takım kimyasına noktayı koydu Lakers için.

Jeff Van Gundy ise, bu takım kimyası sorununu belirtip takımda bir yenilenme olması gerektiğini söyledi. Los Angeles Lakers’ın genç oyunculara verdiği maaş çok az, çünkü hâlâ çaylak kontratları var. Bu sebepten ötürü ellerinde bir sürü yetenekli genç ve kocaman bir maaş boşluğu bulunuyor. Bu boşluğu Kevin Durant ve Kawhi Leonard gibi, bu yaz serbest kalacak oyuncularla doldurma şansları mevcut. Lâkin bu oyunculardan hiçbiri LeBron James’in olduğu takıma gelmeye hevesli değil. Kevin Durant ile Kawhi Leonard aynı takımda oynayabilir. Hatta Kyrie Irving ile de oynayabilirler ama LeBron James’in tabir-i caizse himayesi altına girmeyi istemiyorlar.

Tabi ki böyle bir senaryonun gerçekleşme durumu pek olası değil. Bu yüzden LeBron James’in himayesi altına girebilecek bir yıldız gerekiyor. Bunun için de en uygun aday Anthony Davis. Fakat dünkü yazımızda Boston Celtics’in Anthony Davis için devrede olduğunu ve ara takas döneminde Lakers’a gitmesine engel olduğundan bahsetmiştik. O yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Van Gundy, sözlerinin devamında benim de bahsettiğim gibi LeBron James’in gitmediği ve Anthony Davis’in Los Angeles Lakers’a geldiği bir senaryodan söz etti ve bunun kadro revizyonu için iyi bir adım olacağından bahsetti.

Siz ne düşünüyorsunuz? LeBron James kalır mı, gider mi? Kalması durumunda Anthony Davis gelir mi, gelmez mi?

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?