houston rockets
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA TERTEMİZTERTEMİZ YORUMSUZYORUMSUZ

Clint Capela: “Warriors’dan Daha İyiyiz!”

Galibiyet sonrası gelen açıklamalar.

Şampiyona Rockets Tehdidi

Houston Rockets gece oynanan maçta Golden State Warriors’ı 116-108 mağlup ederek son şampiyonun deplasmandaki 14 maçlık galibiyet serisini sonlandırdı. Öncelikle maçı kaçıranlar varsa geniş özeti ve analizine buradan ulaşabilir.

Tarihi maçın ardından Rockets yıldızları kameraların karşısına geçtiler ve maçla ilgili açıklamalarda bulundular. Clint Capela‘nın bu açıklamaları en çok dikkat çeken oldu.

Rahat bir maç çıkardık, çünkü ne yapmamız gerektiğini biliyorduk ve onları mağlup edeceğimizin farkındaydık. Onlar ne zaman farkı azaltsa biz kendimizi toparladık ve oynamaya devam ettik. Geçmişte bazı hatalar yaptık ve bunlar bizi yavaşlattı, fakat bugün tamamen hazırdık. Bu zihniyetle oynamaya devam edersek onları her zaman yeneceğiz. Onlardan daha iyiyiz.

Warriors ve Rockets’ın bu sezon karşı karşıya geldiği 3 maçın ikisini kazanan Rockets, 4 Ocak tarihinde oynanan ve Harden ile Durant’in forma giyemediği son maçı ise kaybetmişti.

Takımın 6. adamı Eric Gordon “Şu anda mental olarak 1. sırayı değiştirebiliriz. Çünkü eğer normal sezon sonunda bir eşitlik olursa biz avantajlı olacağız. İlerleyen zamanlarda tıpkı sene başında olduğu gibi uzun bir galibiyet serisine ihtiyacımız var. Aynı zamanda playoff’larda Warriors ile karşılaşmak istiyoruz. Kesinlikle bir şansımız var ve en az onlar kadar iyiyiz.” sözleri ile özgüven tazelerken Bay Sakal “Kolay olmayacağını da biliyoruz. Rahatlamamalıyız ve çalışmalıyız. Bu rakibimizle ilgili bir durum değil. Tamamen bizimle ve oyunumuzu nasıl geliştirdiğimizle ilgili.” açıklamaları ile Gordon’u destekledi.

Golden State Warriors’ta ise takımın yıldızı Kevin Durant bunun sadece bir normal sezon maçı olduğunu ve eğer playoff’lara kesinlikle kalacaksanız bunun çok da bir önemi olmadığını düşündüğünü belirtti.

Bu sezondan önceki son üç sezonda ise Golden State Warriors ekibinin Houston Rockets’a karşı ezici bir üstünlüğü var. Bu süre boyunca normal sezonda oynanan 11 maçın 10’unu kazanan son şampiyon aynı zamanda bu üç sezonun 2’sinde NBA şampiyonu oldu.

Rockets ise bu sezon Harden, Paul ve Capela üçlüsünün beraber çıktığı 17 maçın 17’sini kazanarak mükemmel bir dereceye imza attı.

Son sözler ise koç Mike D’Antoni‘den geliyor: “Oyunumuzu gördünüz. Çok fazla şey yaptık ancak onlar hala NBA şampiyonu unvanına sahipler. Molada oyuncularıma onları nakavt ettiklerini, çok iyi olduklarını ve rakiplerini ezdiklerini söyledim. Ancak bu sadece bugün oldu ve gelecekte olup olmayacağı da kesin değil. Bugün Iguodala eksikti ve onlar playoff’larda bambaşka oynuyorlar. Fakat biz bugün bazı şeyleri kanıtladık ve artık bir şeyler yapmak bizim elimizde.”

Yazar: Eren Şahin

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giannis Antetokounmpo

Sakatlık Raporu: Giannis Antetokounmpo

blatt

”Umarım Cavs’in Başına Gelen Başımıza Gelmez”