Oklahoma City Thunder
in , ,

Clippers 117 – Thunder 127

LA Clippers (17-20) vs Oklahoma City Thunder (22-17)

Big 3 Çalışıyor!

Sezona çalkantılı bir giriş yapan Oklahoma City Thunder dün gece Los Angeles Clippers’a konuk oldu. Yüksek tempoda başlayan karşılaşmayı ilk çeyrekte oyun kurucular yönetti. Milos Teodosic ve Russell Westbrook‘un sürüklediği oyunlar ile rekabet eden iki takım, ilk çeyrekte 63 sayı çıkardı. Sezon boyunca sakatlıklardan en çok çeken takım olan Clippers’ı yine sıkıntıya sokacak bir gelişme daha yaşandı. Sezonun başında sol ayak taban kemiginden geçirdiği sakatlık ile 22 maç kaçıran Milos, aynı bölgeden bir sakatlık daha geçirdi. Milos bugün içinde tekrar kontrolden geçecek fakat yine bir süre forma giymesini beklemiyoruz. İkinci çeyrekte yüksek tempoda oynamaya devam edilen maçın ilk yarısı 64-64 berabere bitti.

Teodosic’i kaybetmesine rağmen DeAndre Jordan‘ın pota altını domine ettiği performansı ile ayakta kalan Clippers cephesi üçüncü çeyreği de 3 sayı önde kapamayı başardı. Sadece üç çeyrek sonunda 97-94’lük skora ulaştığımız maçta Clippers’ın son çeyreğe yaptığı başlangıç belirleyici oldu. 4. çeyrekteki ilk 7 şutunu kaçıran Clippers’a Thunder’ın ikinci beşi 12-0’lık bir seri ile cevap verdi. Westbrook, George ve Melo ise Thunder adına galibiyeti garantileyen isimler oldu.

Westbrook sezonun 13. triple double’ını yaparken 29 sayı 12 ribaund 11 asist ile geceyi noktaladı. PG13 31 sayı, Melo ise 22 sayılık bir katkı verdi. Thunder son 10 maçının 8’ini kazanmış durumda.

Clippers cephesine bir kötü haber de Austin Rivers‘dan geldi. Normalde sakatlıktan hızlı bir geri dönüş yapması beklenilen Rivers en az iki hafta daha yok. İki hafta sonunda ise tekrar test edilecek.

İstatistikler:

Özet:

Yazar: Renç Korzay

(http://www.nba.com/thunder/gallery/clippers-180104)
(https://www.youtube.com/watch?v=q5M3mbvw3jw&t=1s)

What do you think?