in , ,

Cousins Savaşmaya Hazır

Cousins’tan Açıklamalar

Bu Takım Tekrar Şampiyon Olmak İstiyor!

Bir çok kişi sezon başında Cousins’ın Warriors’u tercih edeceğini beklemiyordu. Warriors ile yıllık 5 milyon dolarlık kontrat imzalayarak herkesi şok eden DeMarcus Cousins, bu takımın tekrardan şampiyon olması için savaşmaya şimdiden hazır. Bunun yanında Boogie hâlâ son iki yılın şampiyonu olan takımın unvanını korumaya çalışacağına inanamıyor.

Açıklamalar yapan Cousins durumunu şöyle ifade ediyor :

”Asla böyle bir durumda olacağımı düşünmezdim, ama oldu. Bu benim takımım ve beni önceden takip edenler benim takımım için nasıl savaştığımı biliyordur. Bu durum aynı, sen onlar için adım atarsan onlar da senin için atar.”

Geçtiğimiz sezon Pelicans forması giyerken şubat 2018’de aşil tendonundan ağır bir şekilde sakatlanmış, Pelicans takımına playofflarda forma giyememişti. Sakatlığının vermiş olduğu duygusal ve mental sıkıntılardan güçlü çıkmayı başardı. Kariyerinde daha önce hiç playoff maçına çıkmayan 28 yaşındaki yıldız, bu yıl Warriors formasıyla bu hasretine son vermiş olacak. Cousins takımına playofflarda ne kadar faydalı olacak soru işareti, ancak mental olarak kendisini güçlü tuttuğunu ve bu takım için sonuna kadar savaşacağından bir şüphe yok.

Sizce Cousins playofflarda takımına ne kadar faydalı olabilir ?

What do you think?