gilbert
in ,

Dan Gilbert Kral’ın Kalmasını İstemiş!

Cavs’te sezon öncesi yaşananlar.

Takımda Kal LeBron!

Geçtiğimiz sezon öncesi Kyrie’nin takımdan ayrılmasının konuşulduğu sırada Gilbert’ın Kralı ikna etme çabasıyla ilgili takım ve lig kaynaklarının da onayladığı çarpıcı bir bilgi var! Cleveland Cavaliers’ın büyük ortağı olan Dan Gilbert, LeBron ile sezon öncesi konuşma gerçekleştirip ondan 2017-2018 sezonu için takımda kalmasını istemiş. Kral da bu isteğin üzerine bir daha açılmamak üzere konuyu kapatmış.

Gilbert, Celtics’in elinde bulundurduğu 2018 Brooklyn’in ilk tur seçme haklarını elde etmekle özellikle ilgiliydi.

Irving ve menajeri Jeff Wechsler ile 9 Temmuz’da yapılan bir toplantı sırasında Gilbert, James’in geleceği hakkında sürekli konuşmuş. Gilbert, takas için ihtimali olan takımlar arasında Spurs, Knicks ve Wolves arasından Irving’e hangisini gitmek istediğini sormuş ancak Celtics’ten o gün hiç bahsedilmemiş. Neticede, gölgesinde kalmak istemediği bir oyuncu olarak aynı Neymar’ın yaptığı gibi takımdan ayrıldı ve kazanan şehrin takımına gitti.

Yazar: Murat Şişkolu
Editör: Okan Burhan

(https://basketball.realgm.com/wiretap/248489/Dan-Gilbert-Asked-LeBron-James-To-Commit-To-Staying-With-Cavs-Beyond-17-18)
Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?