rockets
in ,

D’Antoni’nin Hücum Haritası

Pes etmek için çok erken!

Ya Harden Ya CP3

Herkesin beklediği eşleşmenin ilk maçını evinde 119-106 yenilen Houston Rockets, şu anda saha avantajını kaybetmiş durumda. Ve karşılarındaki takım da son 3 sezonda 2 şampiyonluğu olan Golden State Warriors.

Fakat Houston Rockets’ın kolay kolay pes edecekmiş gibi bir hali yok. Rockets koçları Mike D’Antoni önderliğinde geri dönüş yapmak istiyor.

Son iki sene içerisinde takımın başında yer alan Mike D’Antoni ise takımının hücum statejilerinden bahsetti.

Öncelikle eskiden Phoenix Suns takımının koçu olduğunu hatırlatan D’Antoni, Steve Nash ile beraber kullandıkları “7 saniye veya aşağısı” taktiğini açıkladı. Hatırlayacağınız üzere o zamanın en iyi hücum takımlarından biri olan Suns inanılmaz temposuyla sürekli dikkat çekiyordu.

“Eskiden genel olarak takımlar “pick-and-roll” taktiğiyle boş adamı bulmaya çalışıyorlardı. Nash de pas yeteneğiyle bunu çok iyi yapıyordu. Günümüz üçlük basketbolunda ise takımlar şutör adamı boş bırakmamak için sürekli adamları değişiyorlar. Bu da James Harden ve Chris Paul için yavaş adamlarla eşleşmek demek. Yani birebir hücumların artması.”

Kendi yeni tekniğine de eskisine benzer olacak şekilde “James ve Chris saniye veya aşağısı” ismini koyan Mike D’Antoni’nin bu taktikle tarihin en güçlü rakiplerinden birini elemesi zor gözüküyor. İlk maçta olduğu gibi birebir basketbola devam ederlerse Warriors’a karşı işleri gerçekten çok zor.

Yazar: Eren Şahin

Paylaş:

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

james harden

Bayan D’Antoni: “Ona Verdiği Sevginin Birazını Bana Verse”

ayakkabı

Konferans Finali Özel: Ayakkabı Şöleni