deandre jordan
in , , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM YORUMSUZYORUMSUZ HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM YOK ARTIK!YOK ARTIK! TERTEMİZTERTEMİZ

DeAndre Jordan – Cavaliers Takasında Son Durum!

Cavaliers yolcusu mu?

Takası Oyalayan Unsurlar

Son haftalarda en çok gündeme gelen ve merak uyandıran konulardan birisi DeAndre Jordan‘ın geleceği. Los Angeles Clippers cephesinde yaşananlar ve 29 yaşındaki uzunun kendine bir menajer tutmuş olması takas dedikodularını alevlendirdi. Gelişmeler sonucu DeAndre’ye talip olan takımlardan biri Cleveland Cavaliers olarak göze çarptı. Bu konu hakkında son günlerde bir hayli mesaj aldık, bu nedenle durumu araştırdık.

LeBron James‘in kontratının son senesinde Cavaliers ekibi yine tepeye oynuyor ve rakiplerinin tersine takıma bir All-Star seviyesinde oyuncu daha katmak için çok önemli bir kozları var: 2018 Brooklyn Nets’in ilk tur draft hakkı. Nets’in şu anda herkesin beklediğinden iyi oynaması ve Doğu’da 11. sırada olması bu draft hakkının ilk 5 seçiminden uzaklaştırıyor. Yine de gelecek için çok önemli bir koz. Cavaliers yönetimi ise bu kozu bir takasta kullanmakta çekiniyor. Özellikle DeAndre Jordan için.

DeAndre gelecek sezon serbest kalma hakkını kullanabilecek, LeBron James’in de gelecek sezon nerede olacağını kimsenin bilmemesi yönetim için ciddi bir sorun. Eğer Jordan için draft hakkını takas ederlerse, üzerine bir de LeBron Cleveland’ı terk ederse, yarım sezon içinde hem DeAndre’yi, hem LeBron’u, hem de 2018 ilk tur draft hakkını kaybederek geleceğe umutla bakmaktan çok ama çok uzaklaşacaklar.

DeAndre’nin Cavaliers’a olan takasında şu an durum bu nedenle ilerlemiyor. Cavaliers, Clippers’a 2018 draft hakkını yolladığı an DeAndre gelecektir. DeAndre ile ilgilenen bir diğer takım ise Milwaukee Bucks.

Ben kişisel olarak DeAndre’nin 2018 NBA’inde hiçbir takımı şampiyonluğa taşıyabilecek bir parça olduğuna inanmıyorum. Playoff zamanı hack-a-DeAndre taktiği nedeniyle 4. çeyreği kenarda geçirecek bir oyuncu için 1. tur draft hakkını takas etmek mantıklı değil. Pace and space basketbolunda tek yaptığı alley-oop’ları bitirmek olan bir uzunun yeri yok.

Sizin konu ile ilgili düşüncelerinizi de merakla bekliyorum. Yorum bırakırsanız, masaya yatırırız!

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

2 Comments

Leave a Reply
  1. Sözleşmelerin bitmesi çok ama çok ciddi bir problem. Ama cavs ve lebronun çok iyi farkında olduğu bir konu var. Savunma zaafiyeti. Isiah savunma anlamında çok bir katkı sağlayamacağını düşğnürsek mevcut kadro ile işler zorlaştığı zaman savunma zaafiyeti nedeniyle takım konferans yarı finalinden ötesini göremeyebilir. Deandre pota altı savunmasında çok önemli katkı sağlayabilir. Ayrıca rose, wade, isiah ında kontratları sene sonunda bitiyor. Cavsin geleceği bayağı bir şüpheli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

waltonball

LaVar Ball’dan Sert Açıklamalar

Ersan İlyasova

Ersan İlyasova Takas Mı Edilecek?