dennis schröder
in ,

Dennis Schröder Erken Kaçışın Yollarını Arıyor

Gemiyi ilk terk edenlerden.

Atlanta’ya Veda Zamanı!

3 sene boyunca Doğu’da şampiyonluğa oynayan Atlanta Hawks, yıldızlarını elinde tutamamış ve yeniden yapılanma sürecine girmek zorunda kalmıştı. Bu sezon doğuyu son sırada bitiren Hawks, koç olarak Lloyd Pierce gibi tecrübesiz biriyle geçtiğimiz günlerde 4 yıllık kontrat imzalamıştı. Takımın yetenek olarak en üst düzey oyuncuları Schröder, Taurean Prince ve John Collins gibi isimler olunca yeniden yapılanma sürecinin uzun süreceğini tahmin etmek zor değil. Philadelphia gibi uzun süreli bir yapılanmanın beklediğini koç tercihinden çıkarmak yanlış bir varsayım olmaz sanırım.

Şampiyonluğa oynayan ekipten sadece Dennis Schröder kalmış durumda. Yapılanma dönemlerinde takımlar piyasası olan oyuncuları takaslayarak draft hakkı elde etmeye çalışır. Şu an en değerli parçanın Alman yıldız olduğu düşünülünce konu ile alakalı sorular kendisine yöneltildi. Dennis Schröder ise bu konuda net cevaplar verdi. Hatta gidebileceği yapıları bile söyledi. Röportajda  25 yaşında olduğunu belirten Schröder, 25-29 yaş arasının en zirve basketbolu oynayacağı dönem olduğunu, bu dönemde hedefleri olan bir takımda oynamak istediğini, sonunculuğa oynayan takımda olmak istemediğini ve bu doğrultuda Atlanta’lı yöneticilerle görüşme yapacağını söyledi. Atlanta draft edildiği takım olsa da kendi geleceğine bakmak zorunda olduğunu belirten Schröder, Indiana ve Milwaukee gibi organizasyonların doğru yolda yürüdüklerini ve kötü tercih olmayacaklarını söyleyerek bir nevi gitmek istediği takımları da söylemiş oldu.

3 yıl daha sözleşmesi bulunan Schröder’ın yıllık 15.5 milyon dolarlık sözleşmesi piyasa şartlarında kötü değil. Atlanta’nın oyuncuyu göndermek istediğine dair bir bilgi yok. Ancak lottery seçimi teklifine hayır demeleri yeniden yapılanmayı başlattıkları şu dönemde zor olur. Bakalım önümüzdeki günlerde bizi nasıl gelişmeler bekliyor.

Yazar: Aykut Aksu

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

michael jordan

10 Saatlik DEV Michael Jordan Projesi!

cavaliers celtics

Celtics 107 – Cavaliers 94