in ,

TERTEMİZTERTEMİZ

Doc Rivers’tan Lou’ya Övgüler

Maçı getiren kahraman

Clippers’ın En Skoreri !

NBA Playoff’ları son sürat devam ederken konferans yarı finallerindeki eşleşmeler yavaş yavaş belli olmaya başladı. Doğu’da bütün eşleşmeler belli iken, batı konferansında bu durum henüz netlik kazanmış değil. Dün gece oynanan Warriors-Clippers maçında herkes Warriors’un bu maçı kazanarak tur atlayacağını düşündüğü sırada Clippers, beklenmedik bir oyun ortaya koyarak maçı deplasmanda 121-129 skorla kazanmayı başardı.

Maçın kazanılmasında etkili olan isimlerden biri de Lou Williams oldu. Skorer gard maçı 33 sayı 10 asistle tamamladı. Bu skorla Clipppers, bu maçı kazanarak Rockets eşleşmesi öncesi 6. maçı kendi lehlerine zorlamaya çalışacak. 5. maç sonrası Clippers koçu Doc Rivers, kendi oyuncusu hakkına övgü dolu açıklamalar yaptı. Bu açıklamada :

”Lou, tıpkı Kevin Durant ve Stephen Curry gibi müthiş bir skorer. Bitirici olduğuna inanıyor. O gerçekten bir bitirici ve bu gece bizim için bunu yaptı.”

Warriors son iki yılın şampiyonu olarak bu sezon bu yarışa girdi. Clippers ise sezon başında takımın playoff’lara bile giremeyeceğini düşündüğü bir takım iken, herkesi yanıltmayı başarıp buraya kadar gelebildiler. Bu başarıda Lou Williams’ın büyük katkısı var. 6 maçta kazanan kim olur hep birlikte göreceğiz ancak şu konuda kesin bir şey söylersek eğer yanlış olmaz. Clippers bu sezon hepimizi yanıltmayı başardı.

Siz Doc Rivers’ın Lou Willams hakkında yaptığı açıklamalara katılıyor musunuz ?

What do you think?