donovan mitchell james harden
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

MVP’si Batsın’ın Ardından…Özür Dilerim, Sinirliydim

Donovan Mitchell ve James Harden arasında yaşananlar!

Yıldız Çaylak Hatasını Fark Etti

NBA’de Play-Off heyecanı tüm hızıyla sürüyor ve yarı finallerde sonuçlar belli oldu. Batı konferansında beklentileri aşıp yarı finale ulaşmayı başaran Utah Jazz, Houston Rockets karşısında direnemedi. 7 Mayıs günün oynanan dördüncü maçtan 100-87’lik skorla yenik ayrılan Utah’ın çaylak yıldızı Donovan Mitchell’ın, mağlubiyetin getirmiş olduğu sinirle; soyunma odasına giderken pek de hoş olmayan sözler sarf ettiği duyulmuştu.

“Eğer lanet olası MVP ödülünü kazanmak için yapması gereken şey buysa; kahretsin verin MVP’sini şunun.” Şeklinde kibarca çevirebileceğimiz sözleri Mitchell, James Harden’ın yaptığı bu ve benzeri hareketlere ithafen söylemişti.

Bu videonun sonunda Utah’lı oyuncu Dante Exum’a faul çalındı ve James Harden çizgiye giderek iki serbest atış kullandı. Sezon boyunca bay sakalın en çok eleştirildiği konunun çok fazla “flop” yapıp faul aldığını düşünürsek, çaylak oyuncu buna bir dokundurma yapmak istemiş diyebiliriz. Ancak kullandığı dil ve üslubun yanlış olduğunu fark eden çaylak yıldız; daha sonrasında bay sakaldan bir özür diledi.

O tartışmasız MVP, bu konuda bir şüphe yok. Eminim ki herkes sinirlendiğinde bazen söylemek istemediği şeyler söyleyebiliyor. Maç boyunca fazlasıyla hatalı düdüğün çalındığını düşünüyorum ve bu yüzden sinirlerime hakim olamayıp bunları söyledim. Fakat dediğim gibi, o MVP ve bunu sonuna kadar hak ediyor.

Tıpkı Donovan’ın dediği gibi, insanlar bazen sinirlerine hakim olamayıp söylemek istemediği şeyler söyleyebiliyor. Önemli olan, o an söylediği şeylerin yanlış olduğunu fark etmesi ve bundan dolayı özür dilemesi.

Ne dersiniz, bu haykırışın haklı bir sebebi var mı yoksa Harden’ın foul alma konusu fazla mı abartılıyor?

Yazar: Ertan Dunar

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

curry

Curry’den ‘Hamptons Beşi’ Açıklaması!

Rockets 112 – Jazz 102