donovan mitchell
in , , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Donovan Mitchell’ın Bilinmeyen Öyküsü!

Süper çaylağın NBA hikayesi.

Hikayenin Bilinmedik Kahramanları

Bu senenin en unutulmaz hikayelerinden biri kesinlikle Donovan Mitchell. 13. sıradan Denver Nuggets tarafından draft edilen Mitchell, 10 dakika sonra 24. sıradan seçim hakkı ve Trey Lyles için Utah Jazz‘a takas edildi. Nuggets yöneticileri için işkence gibi bir sezon olmuş olsa gerek. Mitchell o kadar büyük bir patlama yaptı ki hala Ben Simmons yerine Yılın Çaylağı seçiilmesi gerektiğini tartışanlar bulunuyor.

Normal sezonu 20.5 sayı 3.7 ribaund 3.7 asist ortalamaları ile tamamlayarak takımının playofflara girmesinde en büyük etken olan Mitchell, playofflarda da etkileyici performansına devam ediyor. İkinci turda Houston Rockets’a karşı zorlu bir savaş veren Utah Jazz’ın çaylağı şu ana kadar 27.4 sayı 6.6 ribaund 3.0 asist ortalamaları tutturmuş durumda.

Bütün bunların az kalsın hiç yaşanmamış olacağının biliyor muydunuz? Bu yazıda Mitchell’ın bilinmeyen hikayesini anlatıyoruz.

Donovan Mitchell’in bize sergilediği sürprizler, Michael Jordan‘ın elinde bulundurduğu çaylak sayı rekorlarının kırılması, estetik hareketler ve çok daha fazlasına tanıklık etmemiş olmamız içten bile değildi. Mitchell, NBA’e adım atmamak için karar vermek üzereydi.

Aslına bakarsanız Mitchell 2017 draftına katılmayacağına dair kararını vermiş durumdaydı. Eğer bize inanmıyorsanız kendisinin açıklamalarına göz atalım.

Okuldan ayrıldığımda, odam tertemizdi ve ağzına kadar doluydu. Eşyalarımı toplamadım çünkü üçüncü senem için geri döneceğime emindim. 100% geri dönecektim. 

Fakat hikayeye giren iki beklenmedik isim genç atletin kaderini tamamen değiştirdi: Chris Paul ve Paul George. İki süper star Mitchell ile Creative Artists Agency’nin düzenlediği draft öncesi antrenmanında karşılaştı ve beraber geçirdikleri bir antrenmandan sonra Mitchell’ı NBA’e adım atması gerektiğine dair ikna ettiler.

Ve şimdi bulunduğumuz noktaya bir bakın. Mitchell, George’u ve Oklahoma City Thunder‘ı ilk turdan eleyen isim oldu. İkinci turda ise CP3 ve Houston Rockets ile savaşıyor.

Hangi takımı destekliyor olursanız olun, basketbol severler olarak bizleri bu yetenek ile tanıştırdıkları için Paul George ve Chris Paul’a bir teşekkür borçluyuz.

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gsw nop

Warriors 121 – Pelicans 116

lebron james

LeBron’a Destek Sonunda Geldi!