nba draft
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Draft Lotaryasında Kazananlar ve Kaybedenler

Hangi takım draftta en iyi işi çıkardı?

Orlando Magic

Magic uçuşa hazır! ✈✈

A post shared by Her Şey NBA (@herseynba) on

Tüm tahminlerimiz Orlando’nun Young’u alması üzerineydi. Ancak Atlanta onu seçti ve Orlando kalan en potansiyelli oyuncuyu aldı. Bamba-Gordon ikilisini izleyecek olmak şimdiden bir çok kişiyi heyecanlandırdı. Açıkçası pota altında ve kanatlarda çok fazla oyuncuya sahipler. Bamba sıraya göre doğru tercih ancak geleceğe dönük olarak hamleler yapmaları gerekiyor. Özellikle de oyun kurucu mevkiinde. Bahsetmeden geçmek doğru olmaz. Bamba’nın kariyeri açısından Orlando doğru bir yer olmayabilir. Daha önce seçilen Hezonja ve Isaac gibi isimlerin gelişimleri beni korkutuyor. Umarım Bamba daha iyi bir gelişim gösterir. Yoksa bir genç yıldız adayı daha sönüp gidebilir.

Chicago Bulls

Draftın ilk 10 sırasında beni en çok şaşırtan seçim 7. Sırada seçilen Wendell Carter Jr oldu. Yeteneklerinden dolayı değil, Chicago’nun daha büyük potansiyeller peşinde koşmasını beklediğimdendi. Dunn, LaVine, Markkanen ve Portis gibi genç yeteneklerin yanına Micheal Porter Jr’ın seçilmesini bekliyordum. Sakatlık riski olsa da büyük bir potansiyele sahipti. Onlar Markkanen’in yanına Wendell Carter’ı seçtiler. Porzingis ile iyi bir ikili olabileceğini draft öncesi yazılarda belirtmiştim. Oyun olarak Porzingis ile Markkanen aynı tarzda oyuncular. Bu da Carter’ın faydalı olabileceğini düşünmeme sebep oluyor. Wendell Carter için NBA’e hazır olduğunu ve direk katkı vereceğini söylemek yanlış olmaz. Savunması ve boyalı alandaki etkisi ile daha garanti bir seçim yapan Chicago için tek üzücü gelişme, Porter’ın büyük bir yıldıza dönüşmesi olur.

Cleveland Cavaliers

Çok fazla söylenecek söz yok aslında. Cavaliers’ı en çok etkileyen oyuncunun Sexton olduğu biliniyordu. LeBron sonrası takımı ateşleyebilecek bir oyuncu. Hem Cavs’in ihtiyacı hem yetenekli bir oyuncu.

New York Knicks

New York 9. Sıradan Kevin Knox ve 36. Sıradan Mitchell Robinson’ı seçti. Knicks taraftarı klasik olarak Knox seçimini yuhladı ancak birazcık haksızlık ettiklerini söyleyelim. Knox takımın ihtiyacı doğrultusunda hem faydalı  olacak bir isim hem garanti bir oyuncu. Ortalama bir ilk beş oyuncusu olacaktır ve takıma direk katkı verecektir. Ancak Porter seçimi alınabilir bir riskti. Hem taraftarı da heyecanlandırırdı. Robinson ise draftın ender pivotlarından biri. Lakers tarafından 25. Sıra seçim garantisi alan Robinson hayal kırıklığına uğramış olmalı. Ancak New York’ta süre bulma ihtimali de yüksek. New York yıldız almadı ancak katkı yapabilecek 2 isim seçti.

Philadelphia 76ers

Draft öncesi tahminlerimde bana en büyük keyif veren takımın Philadelphia, en çok keyif veren ismin Mikal Bridges olduğunu yazmıştım. Draftı izlerken 10. Sıradan Bridges’ı seçmeleri beni baya heyecanlandırdı. Ancak onlar Phoenix ile takas yoluna giderek Zhaire Smith’i aldılar. Şoku üzerimden attıktan sonra bu tercihi değerlendirmeye başladım. Smith bu draftın en atletik oyuncusu. Simmons ile iyi bir ikili olabilirler. Smith hem harika bir savunmacı hem atletik. Ayrıca üçlük yüzdesi iyi ancak daha fazla denemesi gerekiyor. Zhaire Smith düşündüğüm uyumu sağlarsa draftın steali olabilir.

26. sıradan %44 ile üçlük atan iyi bir oyun kurucu aldılar. Yatırımı şutörlere yapan Sixers 38’den Thomas’ı seçti. 60’tan ise kardeş Antetekounmpo’yu aldılar ve Mavericks’e takas ettiler. Takıma uygun iyi oyuncular aldıkları bir gerçek. Ancak ikinci turda seçtikleri isimlerin süreye ihtiyaçları olacak.

Charlotte Hornets

Charlotte takasla bir sıra geriye kayarak 12. Sıradan Miles Bridges’ı seçti. 2. Sırada bile seçilebilecek potansiyele sahip Porter’ı seçmemek, gerçekten şaşırtıcı. Bu hem Charlotte hem Clippers için geçerli. Yanlış anlaşılma olmasın Miles Bridges çok yetenekli bir oyuncu. Ancak boyu 1.99. Biraz daha uzun olsa muazzam bir dört numaraya evrilebilirdi. Şimdi pozisyonlar arasında sıkışma ihtimali yüksek. Charlotte 45. Sıra için fena bir tercih yapmayıp Hamidou Diallo’yu seçti. Kötü bir sezon geçirse de zaman zaman içindeki cevheri gösterdi. 45 için fena tercih değil.

Los Angeles Clippers

Bu draftın bana göre en kötü seçimlerini yapan takımı Clippers. Takımda bu kadar guard varken iki seçimini Shae Gilgeous-Alexander ve Jerome Robinson’ı aldı. Oyuncuların yeteneklerine lafım yok. Ancak bu takımın ihtiyacı forvet ve pota altı bölgesi. Porter ve Robert Williams gibi isimler dururken yapılan seçimler çok anlamsız. Süre bile alabilecekleri bir ortam yok. Clippers yukarı çıkmak için takas ararken kimi düşünüyorlardı çok merak ediyorum.

Denver Nuggets

Draftın en büyük piyangosu Denver’a vurdu. 14’ten Micheal Porter Jr seçtiler. Porter bu sezon sakatlanıp kariyeri bitse bile kimse Denver’a laf söyleyemez. Ancak yeteneklerini sergilerse playoff yarışına dahil olan Denver’ın ilk beşinde yer alabilir. En büyük ihtiyaçları SF olduğu düşünülürse Porter’ın iyi katkı yapabileceğini hayal etmek yanlış olmaz.

Lottery seçimi yapan takımların dışında bir takımın seçimini ayırmak istiyorum. Boston Celtics 27. Sıradan Robert Williams’ı seçti. İlk 15’te seçilmesi beklenen Williams, tıpkı Porter gibi çok gerilere düştü. Danny Ainge fırsatı kaçırmadı ve seçimini yaptı. Robert Williams 2.06 boyunda pozisyonuna göre kısa bir pivot olabilir. Ancak savunması ile değerli bir oyuncu. Brad Stevens kesinlikle ondan katkı alacaktır.

Sizce draftın kazananları ve kaybedenleri hangi takımlar ? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yazar: Aykut Aksu

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

michael porter jr

Michael Porter Jr’a Ne Oldu?

nba draft

Draft Lotaryasında Kazananlar ve Kaybedenler