in ,

YOK ARTIK!YOK ARTIK! BEĞENDİMBEĞENDİM SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM

Dwight Howard’dan Kobe Yorumu!

Çarpıcı açıklamalar

Jordan Mı ? Kobe Mi ?

Wizards’ın bu sezon kadrosuna kattığı pivot Dwight Howard, eski Wizards oyuncusu Gilbert Arenas ile birlikte ”The No Chill Podcast” isimli yayına katıldılar. Her basketbol tartışma programları olduğu gibi ‘‘En İyisi Kim ?’‘(GOAT) tartışmasının yapıldığı programda Dwight Howard çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu açıklama şöyle:

”Jordan’ın yaptığı her şeyi, Kobe daha iyi yaptı.”
Dwight Howard bu açıklamada eski takım arkadaşı da olan Kobe Bryant’ın, Michael Jordan‘dan daha iyi bir oyuncu olduğunu savunuyor. Hatırlarsanız eğer Kobe ile Howard arasında 2014 yılında bir gerginlik yaşanmış. Kobe, Dwight’a ”Sen yumuşaksın” demişti. Görünüşe bakılırsa Dwight o olayı unutmuşa benziyor.

Kobe, MJ’den 1351 sayı daha fazla üretmiş durumda, fakat buna karşılık Jordan’ın 1 fazladan NBA şampiyonluğu, 4 daha fazla MVP ödülü ve 8 kez daha fazla sayı krallığı mevcut. Bu rakamları da göz önüne aldığımız zaman Michael Jordan’ın Kobe Bryant’tan daha fazla üstünlük sağladığı kesin. Bunun yanında Jordan oynadığı 6 finalin hiçbirini kaybetmezken, Kobe oynadığı 7 finalin 2’sini kaybetti. Ayrıca ilk üç şampiyonluğunu da birinci adam olmadan kazanması Kobe cephesinde birtakım soru işaretleri bıraktırıyor.

Dwight ile Kobe’nin yolları 2012-2013 sezonunda Lakers’ta kesişmişti. O sezona iddialı giren Lakers, Kobe’nin de sakatlanıp sezonu kapatmasıyla büyük bir hayal kırıklığıyla ilk turda süpürülerek kapatmıştı. Açıkcası Howard’ın bu yorumunu ben biraz haddinden fazla buluyorum. Kobe MJ’in bire bir kopyası olarak kariyerini sürdürdü. Çok başarılı işlere imza atmış olsa da bu yorumu değerlendirmeyi siz değerli okuyucularıma bırakıyorum.

Sizce Dwight Howard’ın dediği gibi Kobe Jordan’dan daha mı iyi ?

What do you think?