crossover
in , ,

En Ölümcül Crossover Kime Ait?

Ligin en durdurulamaz crossover silahı kimde?

Uncle Drew

Son seneler ile birlikte, NBA’de oyun kurucu pozisyonunda müthiş kaliteli bir patlama görüyoruz. James Harden, John Wall, Russell Westbrook, Stephen Curry, Chris Paul, Isaiah Thomas ve daha niceleri takımlarını galibiyete taşımak için savaşıyor. Bir süredir süre gelen bir tartışma da bu oyun kurucular arasında en ölümcül top hakimiyetinin kime ait olduğu.

Bu tartışmayı sonlandırmak için NBA oyuncularına bu soru yöneltildi ve çıkan sonuçta açık ara farkla ağır basan bir oyuncu var: Kyrie Irving. Irving’in crossoverları gerçekten inanılmaz ve buna herkes katılıyor. İşte verilen cevaplardan bazıları, ilk olarak Stephen Curry‘den gelen yorum ile başlayalım.

“Kyrie iki elini de müthiş kullanıyor. Savunmanın dengesini bozmak için bir anda hız değiştiriyor. Yaptıklarını kelimelere dökmek çok zor fakat en iyi şu şekilde anlatabilirim: Bir tarafa son hızla giderken bir anda durup, sağdan sola, soldan sağa geçerek dengede kalmayı başarıyor. Tahmin edilmesi olanaksız.”

All-Star veteran Paul Milsap de Kyrie Irving’i listenin başına koymakta çekinmeyenlerden. Onun için Irving’i özel yapan ise bilgiyi ne kadar hızlı analiz edip yaratıcılığına yansıtması.

“Tartışmasız Kyrie Irving. Ligimizde en iyi top kontrolü yeteneğine sahip oyuncu. Savunmayı okuyuş şekli, ayaklarınızı okuyuş şekli gerçekten inanılmaz. Onun en büyük silahi ise yaratıcılık. O ligimizdeki en yaratıcı oyun kuruculardan biri.”

Houston Rockets’ın 6. adamı Eric Gordon ise işi bir üst seviyeye taşıyıp, Irving’i NBA tarihinin top hakimiyeti en yüksek ismi olarak ilan ediyor.

“Kyrie NBA tarihin en iyi top kontrolüne sahip. Çok yaratıcı ve her seferinde sanki farklı bir hareket yapıyor.”

Sizler NBA oyuncularına katılıyor musunuz? Size karar vermekte yardımcı olabilecek bir Kyrie Irving derlemesi ile konuyu kapatıyoruz.

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dirk nowitzki

Nowitzki’ye Şut Atmayı Öğreten Bilge

Bizim Ev Sahibinin Almanya’daki Oğlu Dirk