russell westbrook steven adams
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM TERTEMİZTERTEMİZ

En Uyumlu İkili!

Westbrook-Adams

Bu İkili Bir Başka!

Oklahoma City Thunder bu sezon önemli bir başarıya daha imza attı. Bu sezon uyumluluklarını ayrı bir seviyeye çıkaran Russell Westbrook- Steven Adams ikilisi, istatistiklere göre bu sezonun en iyi ikilisi konumunda yer alıyor.

Thunder’ın resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşılan tweet’te, Westbrook-Adams’ın bu sezonun en çok asist yapan ikilisi olduğu belirtildi. Westbrook’un Adams’a yapmış olduğu asist sayısı 222. Evet yanlış duymadınız, 222!

Ligin en çok asist yapan oyuncusu konumunda yer alan Westbrook, maç başına 10.2 asist yapıyor. Sezon genelinde, 81 maçı ele aldığımız takdirde Russell 775 asist yaptı.

Son iki senedir kimyaları daha da iyiye giden bu ikilinin, bu sezonki durumları gayet iyi. Buldukları sayıların geneli pick-and-roll üzerinden geliyor ve rakip takım savunmacıları buna pek de bir çözüm üretebilmiş değil.

Adams’ın fiziği gereği uygun bir hücum taktiği olan pick-and-roll, Westbrook’un hücum esnasında yaptığı beklenmedik kararlarıyla birleşince tahmin edilemez oluyor.

Westbrook’un Adams hakkında yapmış olduğu açıklama şu şekilde:

‘‘Zamanlaması, fiziği, kalıbı ve topla olan uyumu birleşince inanılmaz oluyor. Bu konuma gelmek için elinden gelenin en iyisini yaptı ve halen de yapmaya devam ediyor. Maç içi konsantrasyonu epey yüksek bir isim.’’

Golden State Warriors’ın koçu olan Steve Kerr, Adams’ın perdeleri hakkında şu açıklamalarda bulunmuştu:

‘‘O gayet iyi hareket ediyor ve vücudunu doğru bir şekilde kullanarak nereye perde koyulacağını biliyor. Ardından, aşılması zor bir engel haline bürünüyor. Demem o ki, hücum içi yapılan perde konusunda ligin en iyilerinden birisi.’’

Yazar: Murat Şişkolu

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lebron james enes kanter

LeBron James’den Enes Kanter’e Cevap!

donovan mitchell

Ben Simmons Gerçek Bir Çaylak Değil Mi?