in , , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM YOK ARTIK!YOK ARTIK! HAHAHAHA TERTEMİZTERTEMİZ YORUMSUZYORUMSUZ SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM

Finaller Tarihi’nin En Büyük İsmi LeBron Mu?

LeBron İstatistikleri

Finaller Tarihine Altın Harflerle Adını Yazdıran LeBron James

LeBron James, bu lige gelmiş en yetenekli ve en iyi oyunculardan biri. Hala bu ligin tarihindeki en iyi oyunculardan biri olmadığını düşünenlerden misin? Biraz sonra LeBron’a ait olan açıklayacağımız istatistikler dudak uçuklatacak cinsten olacağını belirtmekte fayda var. LeBron James, lige geldiğinden beri aklında hep tek bir hedefi kovalamak üzerine kendini kenetledi. Bu hedefi bir hayaleti kovalayarak Michael Jordan‘ı geride bırakmak. Jordan’ın tek bir organizasyonda yaptıklarından farklı bir yöntem izleyerek, daha öncesinde yerlerinde yeller esen iki organizasyon olan Heat ve Cavaliers’ı şaha kaldırıp şampiyon yapmayı başardı LeBron James. Bunların yanına, Lakers efsanesinin tekrardan küllerinden doğmasını sağlayan Kral’ın hedefi, 3 ayrı takımla da Finaller MVP’liğini kucaklamak!

LeBron’un tarihteki en iyi oyuncu olmadığını gösteren kanıtlar mevcut. Oynadığı 9 final serisini 3-6 dereceyle tamamlamış olması bunlardan bir tanesi. Sadece üç tane final kazanmış olmasına rağmen 8 kez üst üste final oynamış olmasının büyük bir başarı olduğunu belirtmek gerekir. Mavericks serisini bir kenarı bırakırsak, Warriors gibi tarihin gördüğü belki de en görkemli takıma karşı oynamamış olsaydı, LeBron James’in bu sezon finalde 6. yüzüğünü kovaladığını konuşuyor bile olabilirdik. Son 10 sezonda 9 finale adını yazdırmayı başarmış bir oyuncudan bahsediyoruz ve bu istatistiği üç farklı organizasyonla başarmış tek isim. Son olarak, bu sezon Lakers ile finallerde boy göstermeyi başaran Kral James, dördüncü yüzüğünü kazanmanın peşinde.

https://www.instagram.com/p/CFyLVQxJrxM/?utm_source=ig_web_copy_link

Kariyerindeki 17.sezonunu geçiren LeBron James 10’uncu finalini oynamayı başardı. Tek bir oyuncunun final oynama sayısından bahsediyoruz. Lakers, Celtics ve Warriors dışında, NBA’de geride kalan 27 takımdan daha çok final oynamış bir LeBron James ile karşı karşıyayız. Kral, NBA Finalleri tarihindeki bütün istatistikler içerisinde ilk 10 içerisinde yer alıyor. Bunu LeBron dışında başaran başka hiçbir oyuncu bulunmuyor. Gelin hep birlikte bu çılgın istatistiklere göz atalım

• 1. sırada: Toplam Triple-Double(10), Bu istatistikte açık ara önde olmayı başardı.
• 2. sırada: Toplam Sayı (1383 sayı), bu alanda (1679 sayı) üreten Jerry West’in gerisinde
• 2. sırada: Toplam Üç Sayı İsabeti (86), sadece (121) üç sayı isabetiyle Stephen Curry’nin gerisinde
• 2. sırada: Toplam Top Çalma (86), sadece (102) asist üreten Magic Johnson’un gerisinde
• 2. sırada: En Çok Saha İçi İsabet (545), (612) ile Jerry West’in gerisinde
• 3. sırada: Toplam Asist (379) ile (400) asist üreten Bob Cousy ve (584) üreten Magic Johnson’un gerisinde
• 4. sırada: Toplam Double-Double (30) ile (32) Elgin Baylor , (43) ile Magic Johnson ve (47) Bill Russell’ın gerisinde
• 5. sırada: Toplam Ribaund (490) ile (507) Kareem Abdul- Jabbar , (593) Elgin Baylor, (862) Wilt Chamberlain ve (1718) Bill Russell’ın gerisinde.
• 6. sırada: Toplam Maç Sayısı (51), (52) Tom Heinson, (55) Jerry West, (56) Kareem Abdul-Jabbar, (64) Sam Jones ve (70) Bill Russell’ın gerisinde.
• 6. sırada: Toplam Blok (45), (54) Robert Parish, (54) Hakeem Olajuvon, (62) Shaquille O’neal, (81) Tim Duncan, ve (116) Kareem Abdul-Jabbar’ın gerisinde.

What do you think?