thon maker
in ,

YORUMSUZYORUMSUZ BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA

Geleceğin MVP Adayı: Thon Maker

NBA efsanesi Thon Maker’da bir MVP potansiyeli görüyor

Bucks’ın Geleceği

NBA tarihinde uzun forvet denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Kevin Garnett, Milwaukee Bucks takımının takımının genç oyuncusu Thon Maker hakkında iddialı tahminlerde bulundu. Genç oyuncudan MVP olmasını beklediğini söyledi.

Kariyerine 15 All-Star, 1 MVP’ ödülü, bir Yılın Savunmacısı ödülü ve bir şampiyonluk yüzüğü sığdıran Garnett, Thon Maker ile yaptığı çalışmaların ardından yaptığı açıklamada genç oyuncunun büyük bir potansiyale sahip olduğunu, Bucks takımının yükselen yıldızlarından biri olacağını belirtti.

Thon Maker inanılmaz derecede beni anımsatıyor. Oyunu seviyor ve oldukça iyi bir atlet. Çevik bir yapısı var. 3 sayılık atışlarda da oldukça iyi bir isim. İnanılmaz kemikleri var. Thon bir gün ligin MVP’si olacak. Bunu bir kenara not alın. Bunun için yeterli potansiyeli var bunun için büyük bir arzu duyuyor.

1997 doğumlu Maker bu sezon ortalama 18.3 dakika sahada kalıyor. Geçtiğimiz sezon maç başına sadece 9.9 dakika süre alan uzun, Greg Monroe‘nun da takas edilmesiyle rotasyonda daha çok imkan buluyor. Aldığı kısıtlı sürede 4.3 sayı 3.3 ribaund ortalamaları tutturan Maker’ın Garnett’in gördüğü potansiyele yaklaşması için bir hayli yol kat etmesi gerek.

Yazar: Eren Şahin

What do you think?