lebron james michael jordan
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Gerçekler: LeBron James, Michael Jordan’dan Daha “Clutch”!

Son saniyelerin adamı.

İstatistikler Kral’dan Yana

Indiana Pacers karşısında bulduğu son saniye basketi ile seriyi 3-2’ye getiren LeBron James, takımı Cleveland Cavaliers‘ı bir kez daha sırtlamayı başardı. Kariyerinin erken dönemlerinde son saniyelerde sorumluluk almaması nedeniyle eleştirilen LeBron şu an o görüntüden bir hayli uzak. 15 senelik kariyeri boyunca uzun zamanlar “clutch” olmadığı sık sık dile getirilen Kral’ın istatistikleri çok farklı sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Çoğu basketbol sever için buna inanmak zor olacak fakat yaşananlara göre LeBron James playofflarda Michael Jordan‘dan daha clutch. Evet, yanlış okumadınız. Son saniye basketleri ile korku salan Majesteleri’nden bahsediyoruz.

LeBron James playoff kariyerinde bir karşılaşmanın son 5 saniyesi içinde (normal süre ya da uzatmalar) maçı kazandıran 6 basket bulmuş durumda. 13 denemede 6 isabet, LeBron son 5 saniyede playoff kariyerinde %46 isabet ile oynuyor. Michael Jordan’ın aynı durumda 11 kez bulundu ve bunların 5’inde maçı takımına getirdi, %45 isabet. 

Kelime anlamıya son saniye basketlerinde ise yine LeBron’un üstünlüğü var. Saat 00:00’ı gösterirken LeBron’un bulduğu basket sayısı 4. Jordan’ın ise 3.

Bu istatistikler aslında Jordan ile LeBron’u karşılaştırmaktansa LeBron’un kariyeri boyunca geçirdiği evrimi özetlemek adına kullanılması gereken bir destek. Kariyeri boyunca clutch olmadığı söylenen LeBron için hiç de fena değil, öyle değil mi?

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Baskonia 83 – Fenerbahçe 92

Bucks 97 – Celtics 86