gordon hayward
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YORUMSUZYORUMSUZ

Gordon Hayward’da Son Durum!

Gidişat İyi!

Hayward: “Kendimi Tekrardan Bir Sporcu Gibi Hissediyorum”

Geçtiğimiz gün açıklamalarda bulunan Gordon Hayward, hatırlayacağınız üzere sezonun ilk maçında çok kötü bir biçimde sakatlanarak sezonu kapatmıştı. Sakatlığı hakkında ve iyileşme süreciyle ilgili bir güncelleme niteliğinde yazı yazan Hayward, sürecin gayet iyi gittiğini belirtti.

Biliyorum ki birçok kişi benim iyileşme sürecimin ne durumda olduğunu merak ediyor. Diyeceğim şu ki, her şey yolunda ilerliyor. Bu sözleri sarf ederken kendimi tekrardan bir sporcu gibi hissediyorum ve bu da beni epey mutlu ediyor. Birkaç haftadır tedavi için Indianapolis’teyim ve benim için gayet iyi bir süreç oluyor. Kaldığım otelden her gün sabah 09.30’ta ayrılıyorum ve akşam 18.00 civarı otele dönüyorum.

“Koşu aletleriyle, fiziksel terapiyle, bazı ağırlık kaldırma egzersizleriyle ve parkede yaptığım çalışmalarla zamanım geçiyor. Gün boyu süren bir uygulama ve her gün eksiksiz biçimde devam ediyor. Programa uygun olarak hareket ediyorum ve böyle devam edersem gidişat iyi gözüküyor!”

Zamanının hatrı sayılır bir vaktini blog’una ayıran Hayward, blog üzerinden paylaştığı bir yazıda takımının Doğu Konferansı Finallerinde boy göstereceği için epey sevinçli ve gururlu olduğunu belirtti. Yazısında Brad Stevens ve Terry Rozier gibi isimlerin seriyi özel kılacağına inandığını söylerken, takımının Cavs’i yenebilecek kapasitede olduğunu da söyledi;

‘‘Cavaliers gibi bir takımla karşı karşıya gelmek epey zorlu olacaktır. Bunun üstesinden gelebilecek bir takım olduğumuza inanıyorum. Bir bütün olarak mücadele etmemiz ve hayli efor sarf etmemiz gerekecek. Farklı farklı isimlerden sayı katkısı almamız gerekecek. Savunmada her zaman olduğu gibi dirençli davranmamız lazım. Fakat belirttiğim olayları playoff boyunca yaptık ve bu seride de yapmamamız için hiçbir sebep yok. Tek bir isme bel bağlamıyoruz, her oyuncudan katkı bulabiliyoruz. Bu bizim en güçlü yanımız.’’

Hayward’ın bilhassa son cümlesine katılıyorum. Celtics’in en büyük silahı, hangi gün hangi oyuncudan ne kadar katkı alacağını size göstermemesi. Her gün farklı bir isim öne çıkabiliyor ve bu da rakip takımda kafa karışıklığı yaratıyor. Bakalım Celtics bu seriden de galip ayrılabilecek mi?

Yazar: Murat Şişkolu

 

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lebron james brad stevens

Basketbolun Einstein’ı: Brad Stevens

klay thompson

Klay Thompson’dan 50 Milyon Dolarlık Fedakarlık!