oden
in

BEĞENDİM YORUMSUZ

Greg Oden Basketbola Dönüyor!

Tecrübeli oyuncu parkelere farklı bir organizasyonla dönüş yapacak.

Şansını BIG3’de Deneyecek

Greg Oden 2008’de Ohio eyaletinden çıkan yeni bir yetenek olarak görülüyordu. 5 numara pozisyonunda devrim yaratacağı düşünülen, oyunun her iki yönünü de oynayabilen bir oyuncu olması onu Kevin Durant’in önüne geçirmiş ve Blazers oyuncusu yapmıştı.

Oden, ilk iki sezonunda toplam 82 maçta forma giyebildi, çeşitli sakatlıklarla mücadele etti ve sonunda 3 sezon kaçırmış oldu. 2013-2014 sezonunda daha henüz 26 yaşındayken vücudunun aşırı yıpranmasından ötürü Miami Heat formasıyla NBA’e veda etti.

Oden şu an 30 yaşında fakat her şeye rağmen basketbola olan hevesini kaybetmemiş gözüküyor. Tecrübeli oyuncu BIG3’nin draft havuzuna kaydolarak parkelere dönüş yapmaya çalışacak.

3’e 3 yarım saha formatı belki de Oden’a yardımcı olabilir. 30 yaşında NBA’de mücadele ediyor olsaydı ligin genç oyuncularından sayılacaktı fakat BIG3 organizasyonunda yaşı itibariyle veteran oyuncu olarak değerlendirilecek.

Eğer Oden sağlıklı kalabilirse NBA’e geri dönebilir ve kendisi için güzel bir emeklilik hazırlayabilir. Daha vereceği çok şey olmasına rağmen sakatlığı sebebiyle kariyerini sonlandırmak bir oyuncu için başa çıkması en zor durumlardan olsa gerek.

Oden’ın kendisini NBA draft tarihinin en büyük fiyaskosu olarak görmesi bir yana eğer başarabilirse BIG3 ile parkelere dönüp kendisine başka bir tarih yazarak güzel hatırlanma olasılığına da sahip. Umarız tecrübeli oyuncunun geri dönüşü başarılı olur ve basketbol tarihine ufak olsa da güzel bir iz bırakır.

Yazar: Okan Burhan

Paylaş:

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lebron james

Shaqtin’ A Fool: 14. Bölüm

Pistons 103 – Pelicans 118