Gregg Popovich
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM

Gregg Popovich’in Kariyerinde Bir İlk!

Ustanın başına gelenler.

Direkten Dönen Takas

San Antonio Spurs‘un tecrübeli koçu Gregg Popovich, takımının yıldız oyuncusu LaMarcus Aldridge‘in sezonun başında SAS yönetiminden takasını istediğini açıkladı. Popovich o günleri bu şekilde anlatıyor.

Çok basit bir şekilde oldu. Kendi kendime “Vay, be daha önce kimse bana böyle birşey demedi. İşimin bilmem kaçıncı yılındayım ama kimse bana ‘Bundan keyif alamıyorum. Kendime güvenim neredeyse yok, beni burada istediğinden emin değilim takas edilmek istiyorum.’ dememişti” diye düşündüm.

Olaylardan sonra sezon başındaki antremanlarda Popovich, Aldridge ile bu konu hakkında tekrar konuştuğunu söyledi ve konuşmaları da Amerikan basını ile paylaştı. “Birkaç akşam yemeği ve buluşmamız, gülüşmelerimiz oldu. Ona çok samimi davrandım. Seni memnuniyetle takaslarım. Bana Kevin Durant gibi bir yetenek getir, seni havaalanına götürür, çantaların toplarım uçağa bindiririm ve koltuna otuttururum dedim ve güldü. Ama ‘Senin en iyi arkadaşın benim. Çünkü sen bir sene daha burdasın ve hiçbir yere gitmiyorsun, yetenek bazında istediğimizi alamayız. O yüzden şu işi bir çözelim çünkü biz seninle burdayız dostum’ dedim.”

Aldridge geçen sezon 16.5 sayı 7.4 ribaund ve 1.5 asist ortalaması ile oynadı. Aldridge Blazers döneminde bu istatistikler 24.8 sayı 10.8 ribaund ve 1.9 blok olarak göze çarpıyor.

Bu sezon ise Popovich ile sorunlarını geride bırakan LaMarcus eski haline bir adım daha yaklaşmış durumda: 22.6 sayı 8.6 ribaund 1.1 blok.

Yazar: Umut Aytekin

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nba draft

Spordan Ziyade Kumar: Draft Faciaları

tristan thompson

Gözden Çıkarılanlar: Tristan Thompson