in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM

Hawks’ın Geleceği Parlak!

Genç Yetenekler Göz Kamaştırıyor

Bu Çocuklar Bir Harika!

Her ne kadar sezon başında isimlerini duymasak ta sezon sonuna doğru iyice adlarından söz ettirmeyi başaran bir takım Hawks. Tabi ki de bunu genç yetenekleri Trae Young ve John Collins’e borçlu olduklarını söylesek yanlış olmaz.

Hawks bu sezon 24 galibiyet 45 mağlubiyet ile Doğu Konferansı’nda 12.sırada bulunup playoff yarışından uzak bir konumda bulunsa da, son 10 maçın 5’ini kazanarak hiç de fena olmayan bir performans sergiliyorlar. Trae Young All-Star arasından sonra 25.7 sayı ortalaması tutturmuş durumda, sezon ortalamaları ise 18.3 sayı 7.8 asist 3.5 ribaund. Bir diğer göze çarpan performansı sergileyen isim ise John Collins. Collins bu sezon oynadığı 50 maçta 19.9 sayı 9.8 ribaund ortalamalarını tutturmuş durumda. Bu genç yeteneğin ilerleyen yıllarda en iyi uzunlar aralarında gösterilmesi şaşırtıcı bir durum olmaz. 24 maç kaçırmış olup bu sezon formsuz gibi gözükse de Taurean Prince‘in de önemli işler çıkarabileceğini unutmayalım.

Bu takımın daha gideceği çok uzun yollar var. Dominique Wilkins döneminden sonra en başarılı oldukları 2014-2015 sezonu dışında hiç bir zaman bu takım üst seviyeleri göremedi. Ancak bu genç yeteneklerle beraber Hawks taraftarları için bir umut var. Artık bu takım temel çekirdeğini oluşturmuş durumda, bununla beraber katacakları iyi yan parçalarla birden bire bu takım seviye atlayabilir.
Bu takım önümüzdeki sezondan itibaren bu genç yeteneklerin bu formunu koruduğunu da varsayarsak Doğu playoffları için önemli bir aday olacağını düşünüyorum. Zamanla playoff tecrübesiyle beraber Young ve Collins’in rekabetçi bir takım yaratacağı kanaatindeyim. Gelecek neler gösterir belli olmaz. Bekleyip göreceğiz !

What do you think?